13 Kişinin Hayatını Kaybettiği Otobüs Kazasının Ardından

Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası üyelerinin Isparta Antalya karayolunda geçirdikleri kazanın ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, derneğe taziye ziyaretinde bulundu.Yılmaz’ı, derneğin...

13 Kişinin Hayatını Kaybettiği Otobüs Kazasının Ardından
Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası üyelerinin Isparta Antalya karayolunda geçirdikleri kazanın ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, derneğe taziye ziyaretinde bulundu.
Yılmaz’ı, derneğin başkan yardımcısı Şükrü Taşkın karşıladı. Olaydan duyduğu üzüntüyü dile getiren Yılmaz, dernek üyelerinin acılarını paylaştıklarını ileterek, bir daha bu tür olaylarla karşılaşılmaması temennisinde bulundu. Olayın ardından kentte bir matem havası olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu: “Bir trafik kazası oluyor, katliam gibi, bir iş kazası oluyor katliam gibi, bir maden kazası oluyor katliam gibi. Allah yüzümüze baksın, Allah bizleri affetsin. Şehirde tam bir matem havası var. Yürekler acısı, gerçekten yürekler acısı ilk duyduğum andan itibaren irtibat halindeyiz, pek çok arkadaşımız dostumuz aradı. İsimleri açıklandığı andan itibaren bir çok ocağa ateş düştü. Afyon’un ve ülkemizin yüreği yanıyor. Bu şekilde, katliam gibi trafik kazalarından artık bıktık, usandık. İnşallah bu son olur. Bir trafik kazası 3 kişi, 5 kişi, 15 kişi, tabiri caizse Japonya’daki 6 şiddetindeki depremlerde bile bu kadar adam ölmüyor. Kabullenemiyoruz ama mukadderat diyelim.”
Derneğin Başkan Yardımcısı Şükrü Taşkın da kazayla ilgili şunları söyledi:
“Biz buradaydık, arkadaşlarımızı gönderdik. Geziye 115 talebimiz vardı, esnaf çok baskı yaptı, ‘yine bir bayram öncesi sosyal faaliyet’ dedi, ’stres atalım’ dedi. Lafın bittiği yer, acımız çok büyük. 115 kişi yola çıktı, 3 otobüstü. Otobüsümüzün biri, maalesef böyle bir durum başımıza geldi. Hepsi gencecik arkadaşlarımız, esnaf. Vefat eden arkadaşlarımızın yaş aralıkları ortalama 18 ile 40 arası. Bu her yıl odamızın yaptığı bir sosyal faaliyetti. Acımız çok büyük, sözün bittiği yer. Allah mekanlarını cennet etsin, dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor.”
Kazada hayatını kaybedenlerden Erkan Tan’ın dernek başkanı Ahmet Tan’ın kardeşi olduğu belirtilirken, kazada ölenler arasında bulunan Benan Mardin’in kentte yerel bir gazetede köşe yazarı olan Nurullah Mardin’in oğlu olduğu kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327