13 Kişinin Öldüğü Otobüs Kazasında Dernek Üyeleri Dehşet Anlarını Anlattı

Bugün sabah saatlerinde Antalya’da meydana gelen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasının ardından, kazaya bizzat tanık olan Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası üyeleri dehşet anlarını anlattılar. Üyeler kazada ihmal olduğunu...

13 Kişinin Öldüğü Otobüs Kazasında Dernek Üyeleri Dehşet Anlarını Anlattı
Bugün sabah saatlerinde Antalya’da meydana gelen ve 13 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasının ardından, kazaya bizzat tanık olan Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası üyeleri dehşet anlarını anlattılar. Üyeler kazada ihmal olduğunu iddia ederken, tur şirketi çalışanları ise basın mensuplarına saldırdı.
Dün gece Antalya Side’ye gezi için giden Afyonkarahisar Berberler ve Kuaförler Odası üyelerini taşıyan otobüslerden birisi Isparta-Antalya karayolunun 50. kilometresinde henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü yoldan çıkarak şarampole uçmuştu. Meydana gelen kazada 13 kişi hayatını kaybederken, 33 kişi de yaralandı. Kazanın ardından tur şirketinin diğer otobüsünde bulunan ve kaza yapan otobüsün hemen arkasındaki araçta bulunan yaklaşık 40 kişi öğlen saatlerinde Afyonkarahisar’a döndüler. Aileleri tarafından gözyaşları içerisinde Anıtpark’ta karşılanan dernek üyeleri kaza anında yaşanan dehşet anlarını anlatarak, kazada ihmal olduğunu öne sürdüler. Kaza yapan tura torununu gönderen ve Anıtpark önünde otobüs ile geri gelen torununu gözyaşları içerisinde karşılayan Nadir Ceylan, kaza yapan turda torunu ile birlikte oğlunun da olduğunu söyleyip, ikisinin de yaralanmadığını ifade ederek, “Ölen de oğullarımızdı, kardeşlerimizdi” dedi. Kazaya tanık olan Mustafa Ceylan ise kazayı şöyle anlattı:
“Araba yana yattı, ters istikamete doğru. Ondan sonra ortalık perişandı zaten. Biz de bilmiyoruz, ama büyük bir ihtimaller dikkatsizlik sonucu meydana geldi.”
“UYUYORDUK, BAĞIRTIYA UYANDIK”
Kaza anını gören ve yardım etmek için diğer otobüsten inen Ramazan Kale ise iki otobüsün arka arkaya gittiğini en önde de küçük minibüsün gittiğini söyleyerek, “Biz uyuyorduk, saat 05.00 civarıydı. Bizde herhangi bir yaralı yok. Kardeşlerimiz vefat ettiler, yaralılarımız var. Biz de uyuyorduk, bağırtıya uyandık. Bir çığlık oldu, otobüsle aramızda bir dakikalık mesafe vardı, zaten önlü arkalı gidiyorduk. Takdiri ilahi diyelim” dedi.
Görgü tanığı Ahmet Temel ise şunları söyledi:
“Kazayı ben görmedim, kaza bizim arkamızda olmuş. Biz küçük minibüste gidiyorduk, 30 kilometre ilerlemiştik. Çorba içeceğimiz tesiste girmiştik. Daha sonra nerede kaldılar diye merak edip telefon ettik. Kaza oldu dediler, apar topar geri döndük. 10 - 15 kilometre gerimizde meydana gelmiş.”
“HERKES MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTI”
Gözü yaşlı oğlunu karşılayan Veysel Dalgıç da oğlunun sağ salim geri döndüğünü ama birçok tanıdığı kişinin hayatını kaybettiğini gözyaşları içerisinde anlatarak, “Normalde ben de kuaförüm zaten ben ölen arkadaşlara ağlıyorum. Benim oğlum sağ ama ben onlara da üzülüyorum. Onlar da benim evladım gibiydi. Oğlumun sağlık durumu iyi ama moral olarak çöktük. Berberlere büyük geçmiş olsun” dedi.
Kazada birçok arkadaşını kaybeden ve kaza yapan otobüsün arkasındaki otobüste bulunan dernek üyesi İsmail Dalgıç ise yaşadıklarını şöyle özetledi:
“Biz uyuyorduk. Önümüzdeki araç aniden döndü, arkadaşlar feci şekilde can verdi. Hemen indik orada herkes müdahale etmeye çalıştı elinden geldiği şekilde.”
TUR ŞİRKETİ ÇALIŞANLARI BASIN MENSUPLARINA SALDIRDI
Öte yandan, kazazedeleri 03 S 0310 plakalı otobüs ile Afyonkarahisar’a getiren ve kentte yerel olarak hizmet veren tur şirketinin çalışanları ise kazazedeleri görüntülemek isteyen basın mensuplarına saldırırken, görüntü alınmasına engel olmaya çalıştılar. Çevredekilerin araya girmesi ve basın mensuplarının polisi araması üzerine tur çalışanları kazazedeleri indirdikten sonra hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327