banner333

14 ilde 'abla' operasyonu: 28 kadın için gözaltı kararı

Konya merkezli 14 ilde FETÖ'ye yönelik operasyonda, örgütte "abla" olarak nitelendirilen 28 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı, 12 şüpheli gözaltına alındı.

14 ilde 'abla' operasyonu: 28 kadın için gözaltı kararı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'ye finans sağlayan ve örgüt  faaliyetlerine iştirak edenlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.  Bu kapsamda, FETÖ'nün "kadın ve öğrenci evleri" yapılanmasına yönelik  soruşturmada alınan ifadeler doğrultusunda, örgütte "abla" olarak nitelendirilen 28 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.
 Konya merkezli 14 ilde düzenlenen operasyonda, şüphelilerden 12'si  gözaltına alındı. Konya eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen  zanlılar, emniyete götürüldü.   Şüphelilerin; eleman temini, himmet toplanması ve kadın  organizasyonlarından görevli il sorumlusu, eyalet sorumlusu, eğitim kurumları  genel sorumlusu ve evlerden sorumlu kadınlar olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan  şüphelilerden 4'ünün, örgütün şifreli haberleşme programı Bylock'u kullandığı  tespit edildi.  Haklarında gözaltı kararı bulunan diğer kişilerin yakalanmasına  yönelik çalışmalar devam ediyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327