15 adımda mutlu ilişkinin sırrı

Uzun süreli ve mutlu bir ilişki yaşamak istiyorsanız bu gerçekleri kabul ederek uygulamaya koymalısınız.

15 adımda mutlu ilişkinin sırrı

Yeni bir ilişkiye başladıysanız ve bu ilişkinin uzun yılar boyunca mutlu bir şekilde devam etmesini istiyorsanız bu gerçekleri mutlakla bilmelisiniz.

Her ne kadar severseniz sevin her şey sandığınız gibi toz pembe olmayacaktır. Bu durumları baştan kabul etmeli ve ilişkinizi sürdürürken aklınızda bulundurmalısınız.

İşte mutlu bir ilişki için bilmeniz gerek 15 gerçek...

1- Uzun süreli ilişki inanılmaz bir cinsel kimya veya iki insanın bir elmanın iki yarısı olması anlamına gelmez. Uzun süreli ilişkinin temelinde yatan anlayış ve uzlaşmadır.

2- İlk altı ayın sarhoşluğu mutlaka sona erecek ve ilişkide can sıkıntısı yaşanacaktır. Ancak tek başına yaşlanmak pek heyecan verici değildir.

3- İlişkinizin ne kadar dayanıklı olduğunu düşünürseniz düşünün, aldatılmayacağımıza dair size kimse garanti veremez. Maddi sorunlar ve hayat stresi de size sorunlar yaşatabilir.

4- İlişkinin gerçekten zor dönemi düğünden sonra başlar.

5- Aşk her zaman yeterli değil. Aşka rağmen, bazen vazgeçmek en doğru seçim olabilir.

6- Erkekler düşündüğünüzden daha az özgüven sahibidir. Onlar sizden hep yakışıklı ve önemli olduklarını duymak ister ve kontrol altına alınmaktan nefret eder.

7- Birbiriniz için ne ifade ettiğinize iyi karar verin. Arkadaş mı? Sevgili mi? Küçük bir detay gibi görünse de, birbirinizi başkalarına tanıştırırken bu önemli bir rol oynar. "Neden evlenmiyorsunuz?" gibi sorulara ortak bir cevap vermeye çalışın.

8- Sırf alıştığınız için veya yeniden yalnız kalmaktan korktuğunuz için bir ilişki yaşamayın.

9- Bazı konularda asla anlaşamıyorsanız, ortak bir çözüm bulmaya çalışın, yoksa ileride bu konular büyük sorunlara yol açabilir.

10- Yıllardır birlikte olsanız da bazen liseli aşıklar gibi dışarıda buluşun.

11- Bir sorunun sizi ayrılma noktasına getirmesine izin vermeyin. Canınızı sıkan bir şey varsa, onu olay sıcakken konuşun.

12- Size özel bazı minik sırlarınız olsun. Onun da bazı sırları olmasına izin verin. Örneğin, eski ilişkileriyle ilgili bütün detayları anlatması için onu zorlamayın.

13- Partneriniz olmadan da bazı uğraşlarınız olmalı, yoksa özgürlüğünüzü kaybedersiniz.

14- Haftada bir kez karşılıklı oturup, 15 dakika ilişkiniz hakkında konuşun. Hem sorunlarınızı çözme fırsatı bulacaksınız hem birbirinize daha çok bağlanacaksınız.

15- İlişkiyi düzeltmek umuduyla hamile kalmayın. Hiçbir şey düzelmez, hatta daha beter olur.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327