2 Köye Yangın Plaketi

Amasya’nın Hamamözü ilçesi Kaymakamı Kadir Güntepe, bir ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ederek söndürülmesinde gayret gösteren iki köy halkını temsilen muhtarlara plaket verdi.Gümüşhacıköy Orman işletme Şefi Turgay Deligöz’ünde...

2 Köye Yangın Plaketi
Amasya’nın Hamamözü ilçesi Kaymakamı Kadir Güntepe, bir ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ederek söndürülmesinde gayret gösteren iki köy halkını temsilen muhtarlara plaket verdi.
Gümüşhacıköy Orman işletme Şefi Turgay Deligöz’ünde katılımıyla Göl Köyü Muhtarı Durmuş Daşkın ile Çay Köyü Muhtarı Hasan Toptaş’ı makamında kabul edip plaketlerini veren Kaymakam Güntepe, “Doğduğumuzda beşiğimizde, öldüğümüzde mezarımızda, ağaç kullanıyoruz. Sıramızı, masamızı, tahtamızı, kalemimizi, kapımızı ve penceremizi ağaçtan yapıyoruz. Isınmak için ağaçlardan elde edilen odun kullanıyoruz. Özetle hayatımızın her alanında ağaçtan elde edilen ürünler kullanıyoruz. Ormanlar Allah’ın bize verdiği en büyük lütuf dur. Ormanlar milli değerlerimiz ve servetimizdir. Ormanlarımızı koruyan ve siz değerli muhtarlarıma köy sakinlerine gösterdikleri çabalardan dolayı herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.
Köylüler adına plaketleri alan muhtarlar da Güntepe’ye teşekkür ettiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327