21. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Doğan Güreş İçin Askeri Tören Düzenlendi

Tedavi gördüğü GATA’da vefat eden 21’inci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Doğan Güreş için Genelkurmay Başkanlığı’nda tören düzenlendi.21’inci Genelkurmay Başkanı Güreş için Genelkurmay Başkanlığı’nda askeri tören...

21. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Doğan Güreş İçin Askeri Tören Düzenlendi
Tedavi gördüğü GATA’da vefat eden 21’inci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Doğan Güreş için Genelkurmay Başkanlığı’nda tören düzenlendi.
21’inci Genelkurmay Başkanı Güreş için Genelkurmay Başkanlığı’nda askeri tören düzenlendi. Karargâhta düzenlenen törene, Emekli Orgeneral Güreş’in eşi Efser Güreş, çocukları Hakan ve Serdar ile torunları, yakınları ve kuvvet komutanları katıldı. Türk bayrağına sarılı cenazenin katafalka konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşundan sonra Güreş’in özgeçmişinin okunması ile tören devam etti. Ardından cenazenin önünden saygı geçişi yapıldı. Saygı geçişini ilk olarak Efser Güreş gerçekleştirirken gözyaşlarına hakim olamadı. Ardından Güreş’in kız kardeşi, erkek kardeşi, oğulları ve torunları saygı geçişi yaptı. Saygı geçişi sırasında duygusal anlar yaşandı. Törene katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’de saygı geçişi yaparak Güreş’in naaşına selam durdu.
Cenaze aracına götürülmesi sırasında Güreş’in torunları gözyaşlarını tutamazken, dedelerine son kez el sallayarak veda etti. Cenaze aracına konulan Güreş’in naaşı Kocatepe Camii’ne götürüldü. Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından 21’inci Genelkurmay Başkanı Orgeneral Doğan Güreş, Cebeci Askeri Şehitliğine defnedilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327