214 numaralı odadaki sır!

Suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın yaşadığı evini 6 ay önce 3 polis memuruna eşyalarıyla devrettiği, son olarak avukat Serkan Ö.’yle Keçiören’de bir evde kaldığı öğrenildi. Altıntaş’ın saldırıdan önce neden gidip bir otelde kaldığı ise gizemini koruyor.

214 numaralı odadaki sır!
Altıntaş’ın kaldığı dairede alt komşusu olan Enver Arıcı, üst katında polislerin oturduğunu, zaman zaman selamlaştıklarını, ama Altıntaş’ı hatırlamadığını söyledi.

Arıcı, binada genellikle polis ve subayların oturduğunu ifade etti. Altıntaş’ın Yenimahalle’den ayrıldıktan sonra Keçiören’e bağlı Kalaba Mahallesi’nde bir dairede oturduğu belirlendi.

Altıntaş’ın ev arkadaşının, aynı zamanda evin sahibi olan avukat Serkan Ö. olduğu kaydedildi. Komşuları Serkan Ö.’yü tanıdıklarını, ancak Altıntaş’ı hatırlamadıklarını belirtti. Gözaltına alınan Serdar Ö.’nün, Balgat’ta bulunan hukuk bürosunun ise savcılık kararıyla polis tarafından mühürlendiği öğrenildi.

NEDEN OTELDE KALDI?

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın saldırıyı gerçekleştirdiği günden bir gece evvel Kavaklıdere’de bulunan ve Çağdaş Sanatlar Merkezi’ne 150 metre uzaklıktaki Best Otel’de 214 numaralı odada kaldığı ortaya çıktı.

Altıntaş’ın, olayın yaşandığı Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin yakınında, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan otele küçük bir el çantasıyla geldiği öğrenildi. Otel görevlileri Altıntaş’ın, ‘aklı başında’ tavırlar sergilediğini söyledi.

Resepsiyon görevlilerine nüfus cüzdanını verip, oda ücretini ödedikten sonra giriş kaydını yaptıran Altıntaş, ertesi gün otelden ayrılıp kanlı eylemini gerçekleştirdi.

Suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş’ın kanlı eylemden bir gece önce bu otelde kaldığı ileri sürüldü.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327