25 Hükümlüye ’girişimcilik’ Eğitimi Verildi

Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan ve tahliyesine yakın olan 25 hükümlüye KOSGEB tarafından uygulamalı girişimcilik kursu verildi.Bartın Cezaevi açık bölümünde kalmakta olan hükümlülerden tahliyelerine yakın olanlar...

25 Hükümlüye ’girişimcilik’ Eğitimi Verildi
Bartın Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan ve tahliyesine yakın olan 25 hükümlüye KOSGEB tarafından uygulamalı girişimcilik kursu verildi.
Bartın Cezaevi açık bölümünde kalmakta olan hükümlülerden tahliyelerine yakın olanlar için, tahliyelerinde sonraki yaşamlarında hükümlülerde girişimcilik kültürünü geliştirmek ve hükümlülerin iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla 25 hükümlüye 1 Aralık’ta uygulamalı eğitim kursu açıldı. Kurs Eğitmenliğini Evren Ayvaz Can’ın yaptığı KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimin 1-12 Aralık 2014 tarihleri arasında Açık Ceza İnfaz Kurumu Dershanesinde düzenlenmeye başlandı. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursuyla, eğitime katılan hükümlülere Bartın Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından günlük cep harçlığı verildiği bildirildi. Hükümlüler kurs sonunda almış oldukları sertifikalarla tahliyelerinde sonra kendi işini kurmak isteyen ve projeleri uygun görülen hükümlülere KOSGEB’ten işletme kuruluş desteği verileceği bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327