25 yıl ceza aldı, 'Adaletiniz bu mu?' diye bağırdı

Konya'nın Kulu ilçesinde, Sinan Aktaş'ı alacak verecek meselesi nedeniyle bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada 'kasten adam öldürme' suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılan Arif Acaralp, mahkeme heyetine "Adaletiniz bu mu?" diye bağırarak, tepki gösterdi.

25 yıl ceza aldı, 'Adaletiniz bu mu?' diye bağırdı

Olay, geçen yıl 2 Eylül tarihinde ilçeye bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan hayvan pazarı yanında meydana geldi. İddiaya göre aralarında alacak verecek meselesi nedeniyle husumet bulunan Serkan Aktaş ve Arif Acaralp, bir arkadaşlarının aracı olmasıyla buluştu. Ancak ikili arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sıradında Acaralp, Aktaş'ı bıçakladı. Ağır yaralanan Aktaş, ambulansla Kulu Devlet Hastanesi'ne ardından da Konya'ya sevk edildi. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, hayatını kaybetti.

Arif Acaralp ve olaya karıştığı tespit edilen Serkan B. gözaltına alındı. Acaralp ve Serkan B. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın bugün görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Arif Acaralp ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, son savunmalarını aldığı sanıklardan Arif Acaralp'i 'kasten adam öldürme' suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırdı. Serkan B.'yi ise beraat ettirdi. Karar üzerine Acaralp, mahkeme heyetine "Adaletiniz bu mu?" diye bağırarak, tepki gösterdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emmi
Emmi - 7 ay Önce

haklısın böyle adaalet olmaz ELLİ YIL VERMELİYDİLER

Bülent
Bülent @Emmi - 7 ay Önce

bıçaklayıp öldürmeliydiler.

Sade vatandaş
Sade vatandaş - 7 ay Önce

Akıllanmamış az bile vermişler 25 yıl ne ömürboyu hapis olmalıydı

...
... - 7 ay Önce

Haklısın kardeş seni destekliyorum!!!Gönülden katılıyorum sana!!!Zulüm eziyet eden,kul hakkına giren(kul hakkına tecavüz eden) harami insanlar bu ülkede hüküm sürmekteyken sen buna isyan edip Allah'ın c.c. kanunlarına karşı geleni öldürmüşsün.Bir pisliğin temizlenmesine sebep olmuşsun.Çünkü bunlara hiçbirşey yapılamıyor.Sisteme isyan edercesine çıkmışsın ortaya!Mahkemede bu şekilde bağırman içten kalpten gelen hakkın tecelli etmesini isteyişinin haykırışıdır..!!!

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327