3 çocuğun ölümüyle ilgili korkunç iddia!

Tokat'ın Niksar ilçesine 3 çocuğun hayatını kaybettiği yangının ardından enkaz içinde kapı kilidi bulundu. Kilidi bulan amca, evin kapısının kilitli olması nedeniyle çocukların dışarı çıkamadığını düşündüklerini söyledi

3 çocuğun ölümüyle ilgili korkunç iddia!

Tokat'ın Niksar ilçesine bağlı Büyükyurt köyünde 3 çocuğun hayatını kaybettiği yangının ardından enkaz içinde kapı kilidini bulan amca, evin kapısının kilitli olması nedeniyle çocukların dışarı çıkamadığını düşündüklerini söyledi.

Edinilen bilgiye göre, Niksar ilçesine bağlı Büyükyurt köyü Irmak Mahallesi'nde Yılmaz ve Gülşen Şahin çiftinin 4 çocuğundan 3'ü Berkay (5), Aleyna (1) ve Berilsu (2) anneleri evde yokken öğle saatlerinde çıkan yangında hayatını kaybetti. Çocukların cenazeleri otopsi işlemleri için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderilirken, anne ve babanın Niksar İlçe Jandarma Komutanlığında ifade işlemleri devam ediyor. Çocuklardan ise geriye anne ve babaları ile çekindiği fotoğraflar kaldı.

Yangından sonra evin enkazı arasında kapı kilidi bulan çocukların amcası Şenol Şahin ise yangında evin kapısının kilit olmasından dolayı çocukların dışarı çıkamadıkları iddiasında bulundu. Çocuklarla yangından birkaç saat önce son kez görüştüklerini ifade eden amca Şahin, çocuklarının babasının Niksar'a kendisinin de Tokat'a gittiğini belirterek, "Tokat'tayken bir komşumuz aradı yangın çıktığını söyledi. O şekilde yangından haberim oldu. Yangının nasıl çıktığından bilgimiz yok. Kendi tahminime göre kapı kilitliymiş. Kapı kilitli olmasa 5-6 yaşındaki çocuk mutlaka benim görüşüm kendisini dışarı atardı. Kapının kilit kısmı dışarıda kilitli durumda. Çocukların ikisi küçüktü ama birisi büyüktü. Büyük çocuk mutlaka kendini dışarı atardı. Annesinin o anda nerede olduğunu bilmiyoruz dışarıdaymış. O konu soru işareti" dedi.

Baba Yılmaz Şahin'in yeğeni olduğunu ifade eden Dursun Kuş ise yangının neden çıktığını bilmediklerini ifade ederek, "Anne evde yokken yangın çıkmış nerede olduğunu bilmiyoruz. Komşuda olup olmadığı da belli değil. Komşulardan bizdeydi diyen de yok" diye konuştu.

Öte yandan ailenin 4 çocuğundan en büyüğü olan 10 yaşındaki Buket Şahin ise yatılı okulda olması nedeniyle yangından kurtulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327