3 Dilde teröre karşı " yeter artık " mesajı

Bingöl’de sivil toplum örgütleri, yaşanan terör olaylarına Türkçe, Kürtçe ve Zazaca ’yeter artık’ mesajı verdi.

3 Dilde teröre karşı " yeter artık " mesajı
Bölgede yaşanan terör olaylarını kınamak ve birlik mesajı vermek amacıyla Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu öncülüğünde 50’dan fazla sivil toplum örgütü bir araya geldi. Toplantıda asılan pankartlarda Türkçe, Kürtçe ve Zazaca olarak 3 dilde ’yeter artık’ mesajı verildi. Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Ziya Sözen, bölgede son dönemlerde artan terör olaylarına tepki göstererek, şunları söyledi:

"Son zamanlarda Diyarbakır Sur başta olmak üzere bazı il ve ilçelerimizde vatandaşımızın hayatını yaşatmaz hale getiren vatandaşımıza her türlü işkenceyi zulmü reva gören, vatandaşın evlerine kadar girerek vatandaşımızın mahremini çiğneyen terör örgütü mensuplarına dur demek için ’yeter artık, hın bes, edi bese’ sloganını haykırmak için toplanmış bulunmaktayız. bugün burada teröre dur demek, şiddete dur demek, dini mabetlerimiz olan camilerimizi yakanlara dur demek, çocuklarımızın geleceği olan okulları yakanlara dur demek, sağlık çalışanlarımıza saldıranlara, ambulansları yakanlara karşı dur demek için, esnafımıza zorla Kepenk kapattıranlara karşı dur demek için, her türlü teröre şiddete dur demek yeter artık demek için buradayız. Çanakkale’de Türk, Kürt, Zaza beraber kurduğumuz bu güzel vatanımızı özerklik, öz yönetim adı altında bölmeye parçalamaya, bizi bir birimizden ayırmaya çalışanlara karşı yeter artık demek buradayız. Sözde bizi temsil ettiğini söyleyen fakat özgür iradesini PKK’nın eline kaptıran ve yaptıklarıyla söyledikleriyle en büyük zararı bizlere verenlere karşı yeter artık demek için buradayız."

’SUR’DA FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’


Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde de bir araya gelip teröre karşı birlik mesajını vereceklerini belirten Sözen, "İnşallah bugün bizim burada toplanmamız, bölge için bir milat olacak. Bizim öncülüğümüzde Doğu ve Güneydoğu’nun bütün illerinde bu faaliyetleri Allah izin verirse hep beraber yapacağız. Allah izin verirse, önümüzdeki günlerde Sur’a gidip yakılan Kurşunlu Cami’sinde, yakılan diğer camilerde, yakılan diğer okulların önlerinde teröre tepkimizi hep bir ağızdan dile getireceğiz" diye konuştu.

Açıklama, sivil toplum örgütleri ve şehit aileleri için verilen yemeğin ardından sona erdi. 
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327