3 Şehri Kapsayan Bölge Kanser Tarama Merkezi Oluşturuluyor

Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Metintaş, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar’ı kapsayan Bölge Kanser Tarama Merkezi kurulacağını söyledi.Muzaffer Metintaş ve beraberindeki...

3 Şehri Kapsayan Bölge Kanser Tarama Merkezi Oluşturuluyor
Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Metintaş, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar’ı kapsayan Bölge Kanser Tarama Merkezi kurulacağını söyledi.
Muzaffer Metintaş ve beraberindeki heyet, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bilgi alış verişinde bulundu.
Ziyarette konuşan Prof. Dr. Muzaffer Metintaş, Türkiye’de hızla artan kanser vakaları nedeniyle Kanser Tarama Projesi ile Eskişehir ve köylerinde yaklaşık 35 bin kişiyi kapsayan bir tarama yapıldığını bildirdi. Metintaş, Vali Yılmaz’a, aynı projenin Kütahya ve Afyonkarahisar illerini de kapsayacak şekilde uygulanması ve bu amaçla bölgede oluşturulmak istenen Kanser Tarama Merkezi hakkında bilgiler sundu.
Vali Şerif Yılmaz da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Metintaş ve beraberindeki heyete teşekkür etti.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327