350 kiloluk kadına vinçle müdahale

350 kilo ağırlığındaki kadın, itfaiye ve Erzurum İl Afet ve Acil Durum (AFAD) ekiplerinin uzun uğraşları sonucu vinçle pencereden çıkarıldı.

350 kiloluk kadına vinçle müdahale

Erzurum'da 5 yıldır hasta yatağına mahkum olan 350 kilo ağırlığındaki kadın, itfaiye ve Erzurum İl Afet ve Acil Durum (AFAD) ekiplerinin uzun uğraşları sonucu vinçle pencereden çıkarıldı.
7 çocuk annesi Nebahat Tepe’yi (46) 350 kiloyu bulan ağırlığı nedeniyle İtfaiye ve Sivil Savunma ekipleri bile evden çıkarmakta zorlandı. Apartmanın üçüncü katındaki dairede oturan KOAH ve astım hastası Nebahat Tepe, iki gündür hastaneye kaldırılmaya çalışılıyor. Ancak 350 kilo ağırlığı ve yatağa mahkum olması bu durumu bir hayli zorlaştırdı. Nebahat Tepe'nin aşırı kilosu, 2009'dan sonra kendini gösterdi. 150 kilodan 350 kiloya çıkan ve 5 yıldır yatağa mahkum olan annelerinin bir an evvel tedavi altına alınmasını isteyen çocukları, durumu 112 Acil Servis'e bildirdi. Hastanın hastaneye sevki için itfaiye ve AFAD ekiplerinden yardım talep edildi. Bugün sabah saatlerinde itfaiye ekipleri Nebahat Tepe’yi, pencereden itfaiye aracının sepetli merdiveniyle indirmeye çalıştı. Yaklaşık 2 saatlik çaba sonuç vermeyince demirden aparat altlık yaptırılarak vinç çağrıldı. Yaklaşık 1 saatlik uğraş sonrası vinçle 350 kiloluk kadın aşağı indirilerek hazır bekletilen ambulansla Yakutiye Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327