40 bin öğretmen atamasında branş dağılımı- 40 bin atama hangi branşlara yapılacak?

Öğretmen atamaları için KPSS'ye giren öğretmen adaylarının bekleyişi son buldu. Atamalar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinde branş dağıılımı açıklandı. Branş dağılımı açıklanan 40 bin kadro için öğretmen adaylarını tercih süreci başladı.

40 bin öğretmen atamasında branş dağılımı- 40 bin atama hangi branşlara yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığının 40 bin öğretmen atamasına ilişkin kadro kontenjanları açıklandı. Torba Yasa'nın TBMM'de kabul edilmesinin ardından düğmeye basan Milli Eğitim Bakanlığı atama bekleyen öğretmenlerin merakını gidererek branş dağılımını açıkladı.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 40 bin öğretmen atamasının yapılacağının açıklanmasının ardından merak edilen kadrolar açıklandı. 40 bin öğretmenin heyecanlı bekleyişi sona ererken atama sonuçlarının Eylül'ün 2. haftası sonuçlanması bekleniyor.

Netleşen branş kadrolarının açıklanmasından sonra, Eylül ayının 10'una kadar atamaların yapılacağı öngörüldü. Bakanlık yetkilileri, atama işlemlerini okulların açılmasından önce yapılması için çalıştıklarını aktardı.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Tercih ve puan üstünlüğü esas alınacak atamalarda, atanan öğretmenlerin kararnameleri dijital ortamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilecek. MEB, 40 bin öğretmen ataması için başvuru kılavuzunu, internet sitesinde yayımlayacak.

Milli Eğitim Bakanı'ndan 40 bin öğretmen atamasıyla ilgili açıklama

Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağıyla ilgili sorulara yanıt verdi. Nabi Avcı, "12 ya da 14 Eylül'e yetiştirmeyi planlıyoruz" dedi. Nabi Avcı'nın bu açıklaması, eğitim camiasını heyecanlandırdı. Şimdi bekleyiş sürüyor.


İşte 40 bin atamanın yapılacağı branş dağılımı

Din kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenliği 5500, Özel eğitim 1000, PD Rehberlik öğretmeni 3600, İngilizce öğretmeni 4200, İlköğretim matematik öğretmeni 2700, Matematik öğretmeni 1500, Türkçe öğretmeni 2200, Beden eğitimi öğretmeni 2000, Okul öncesi öğretmeni 1500, Fen bilimleri öğretmeni 1700, Bilişim Tek. Öğretmeni 1700, Edebiyat öğretmeni 1750, Sınıf öğretmenliği 1500, İmam Hatip Meslek Dersleri: 1750, Müzik öğretmenliği: 1000, Sosyal Bilgiler öğretmenliği: 1250, Biyoloji öğretmenliği: 450, Coğrafya: 400, Arapça : 300, Diğer: 4000, Toplam : 40 bin öğretmen ataması

Öğretmen Atama Kontenjanları

Siz değerli okuyucularımızda öğretmen atama kontenjanları hakkında aklınıza takılan ve sonucunu merak ettiğiniz tüm sorularınızı bizlere aktarabilirsiniz. Şimdiden tüm okuyucularımıza hayırlı olmasını dilerken tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizlerden ayrılmayınız.

40 bin atama resmen açıklandı!

Ağustos ayının son haftasında gerçekleştirilecek olan öğretmen atamalarında aslan payını İngilizce, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Fen Teknoloji, Türkçe ve Matematik Öğretmenliği alacak. Ağustos atamalarında şubat atamasında olduğu gibi sadece doğu bölgeleri değil, batı bölgelerine de ciddi sayıda atama yapılacak. Özellikle batı bölgelerinde bulunduğu halde, çeşitli sebeplerden ötürü norm kadro sıkıntısı çeken okullara atamalar yapılacak. Bu kararın temel sebebi ise bakanlığın, Merkezi Ortak Sınavlara katılan öğrencilerin okullarında yaşanan öğretmen yetersizliği sıkıntılarının 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren minimum seviyeye çekmek istemesi.Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327