400 bin TL'lik 'Yetenek Sizsiniz' dolandırıcılığı!

Antalya'nın Finike ilçesinde 74 yaşındaki halk ozanı, Acun Ilıcalı’nın ’Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katılımının sağlanacağı şeklinde kandırılarak 400 bin TL dolandırıldı.

400 bin TL'lik 'Yetenek Sizsiniz' dolandırıcılığı!

Finike’de halk ozanı Ahmet Teke’nin hayatı, hakkında İstanbul 35’inci İcra Müdürlüğü’nce başlatılan, 100’er bin TL’den 4 senet nedeniyle karardı.

Finike’de avukatı İsmail Doğan Tunçbilek aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Teke, aylardır devam eden icra takipleriyle uğraşıyor. Teke hakkında, 30 Mayıs, 30 Haziran, 30 Temmuz ve 30 Ağustos 2013 ödeme tarihli dört adet 100’er bin TL’lik senetleri ödemediği gerekçesiyle 21 Mart 2014 tarihinde icra takibi başlatıldı.

Teke’nin gözlerini etkileyen sarı benek ve unutkanlık hastalıkları olduğunu belirten avukatı İsmail Doğan Tunçbilek, Teke’nin kendisini A.K. olarak tanıtan kişiyle tanıştıktan sonra, ’Yetenek Sizsiniz’ programına gönderileceği yönünde kandırıldığını kaydetti.

Programa katılımı için yardım edecekleri yönünde kandırıldığını belirten Ahmet Teke ise kendisine ilaç içirildiği ve imzalattırılan evraklar arasında senet olduğunu farketmediğini söyledi.

Senetlerden icra takibiyle haberdar olan Teke, avukatı Tunçbilek aracılığıyla icra takibini başlatan M.P. ve M.T. hakkında finike Cumhuriyet Başsavcılığı’na ’zorla senet imzalatmak, gasp, dolandırıcılık ve sahtecilik’ suçlamalarıyla suç duyurusunda bulundu. Teke, ayrıca senetlerin iptali için de İstanbul 12’nci Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327