5 büyüklerin gözdesi görecik yaylası olacak

Büyükorhan Belediyesi, Görecik ve Belpınar yaylalarında yapacağı dev spor tesisleri, otel ve kamp yerlerinde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor’u ağırlayacak.

5 büyüklerin gözdesi görecik yaylası olacak

 Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, ilçede turizm ve spor tesisi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Görecik ve Belpınar yaylaları, doğa, spor ve turizm açısından değerli bir yer. Görecik ve Belpınar yaylalarında otel, futbol takımlarının kamp yapabileceği spor tesisleri yapacağız. Bursa’da en yüksek ve en geniş yaylalar Büyükorhan’da mevcut. Görecik ve Belpınar yaylalarına yapacağımız otel ve spor tesisleriyle Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor gibi spor kulüplerini bu yaylalarda yapacağımız tesislerle kampa davet edeceğiz. Bizim hayalimiz, 5 büyük kulübün kapmalarını Büyükorhan’da yaptırmak. Onların da buraları görünce memnun kalacağını kanaat ediyoruz” dedi.

Yapılacak projenin hayal olmadığına dikkat çeken Başkan taş, “Bu çok büyük bir proje gibi ama Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımızın yaptırdığı Timsah Arena stadyumu zaten uluslararası bir stadyum olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız turizme çok önem veriyor. Biz de bunun bir eki olarak ilçemizde bunları yaparak turizmi canlandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


“AMACIMIZ ŞOV DEĞİL, HİZMET”

Spor tesislerinin yanından turizm açısından önemli projelerin de tamamlanacağına dikkat çekn Taş, “Düğüncüler Hamamı’nı faaliyete geçireceğiz. İki mağara ve şelalemiz ile birlikte Büyükorhan turizm cenneti olacak. İklimimiz, doğamız, oksijenimiz buna hazır. Bakir kalmış ve unutulmuş ilçemizi turizm ile tanıtıp, gelen misafirlerimize de güzellikleri yaşatacağız. Amacımız şov, siyaset yapmak değil. Amacımız ilçemizdeki geri kalmış hizmetleri tamamlamak. Amacımız laf üretmek değil, hizmet yapmak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327