5. Van Denizi Seyahat Ve Turizm Fuarı Açılıyor

Van’da, 18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Van Seyahat ve Turizm Fuarı’nın şölen havasında geçmesi bekleniliyor.4-7 Ekim 2014 tarihinde 5. Van İnşaat Yapı Elemanları ve Belediye İhtiyaçları Fuarı’na ev sahipliği...

5. Van Denizi Seyahat Ve Turizm Fuarı Açılıyor
Van’da, 18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan Van Seyahat ve Turizm Fuarı’nın şölen havasında geçmesi bekleniliyor.
4-7 Ekim 2014 tarihinde 5. Van İnşaat Yapı Elemanları ve Belediye İhtiyaçları Fuarı’na ev sahipliği yapan Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi, bu kez kapılarını 5. Van Denizi Seyahat ve Turizm Fuarı’na açıyor. Bu yıl renkli geçmesi beklenen fuara Türkiye genelinde 21 ilden katılım olması planlanılırken; İran, Irak ve Ermenistan’dan da büyük bir davetlinin iştirak etmesi bekleniliyor. Toplamda 65 standın mevcut olduğu ve fuar bölgenin en büyük turizm fuarı konumunda olan 5. Van Denizi Seyahat ve Turizm Fuar’da, yöresel kültürlerin sergileneceği ve bölge halkının hem farklı kültürleri görme hem de yöresel lezzetleri tatma fırsatı bulacağı belirtildi.
Konserlerin, halk oyunlarının, söyleşilerin, dengbejlerin ve yöresel müzik ve gösterimlerin olacağı fuarda aynı zamanda resim ve fotoğraf sergileri de yer alacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ciddi destekleri ve katılımlarıyla yapılan fuarın gelecek yıllarda bölgenin marka fuarı olması hedeflenmektedir. Ajans Asya Fuarcılık’tan yapılan açıklamada, herkesin fuara sahip çıkması istenilirken, “İlimizin ve bölgemizin turizm potansiyelinin istenilen seviyede olmadığı aşikardır. Bu yüzden il dışında ve yurt dışından fuarımıza gelecek olan katılımcılar ve fuarı ziyaret edecek ziyaretçilerin ilimizin güzelliklerinin ve bölge halkının misafirperverliğini diğer bölgelere götürecek turizm elçileri olarak görülmesi gerektiği ve kendilerine gereken destek ve yardımın yapılmasının önemli olduğu bir gerçektir. Bu yüzden Van Seyahat ve Turizm Fuarı’na tüm Van ve bölge halkının sahip çıkması gerekmektedir. Herkesi ailesi ile birlikte Van Seyahat ve Turizm Fuarı’nı ziyaret etmeye, farklı kültürleri görmeye, yöresel farklı lezzetleri tatmaya davet ediyoruz. Halkımızın bu şölenden istifade etmesi için Hz. Ömer Camii karşısı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü önünden fuar süresince her saat başı ücretsiz servis imkanı sağlanacaktır” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327