53 Yılık İnşaat Ustası Muhtar Köyün Her İşini Kendi Yapıyor

BİLECİK (İHA) – Bilecik’in Yenipazar ilçesine bağlı Aşağıçaylı mahallesi muhtarı köyün hemen hemen ortak tüm inşaat işlerini kendisi yapıyor.66 yaşındaki muhtar Sadettin Özkar, ,53 yıldır Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde...

53 Yılık İnşaat Ustası Muhtar Köyün Her İşini Kendi Yapıyor
BİLECİK (İHA) – Bilecik’in Yenipazar ilçesine bağlı Aşağıçaylı mahallesi muhtarı köyün hemen hemen ortak tüm inşaat işlerini kendisi yapıyor.
66 yaşındaki muhtar Sadettin Özkar, ,53 yıldır Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde inşaatlarda boyacılık, badanacılık ve fayans işleriyle uğraştığını anlattı. Bir yıl önce mahallesine 53 yıl aradan sonra geri döndüğünü ve halkın kendisini bu seçimlerde muhtar olarak göreve getirdiğini anlatan Özkar, “Yaklaşık 300 nüfusa sahip şirin bir mahalle olan Aşağıçaylı’daki cami, köy konağı, köy tuvaletleri ve cami yollarının tüm işlerini beş kuruş para almadan severek ve gönüllü olarak yaptım. Allah canımı çalışırken almayı nasip etsin.Tembelliği sevmiyorum. Kısaca çalışmadan duramıyorum. Ayrıca sağolsun köylüler de bana sahip çıkıyor ve bir dediğimi iki etmiyorlar. Şu anda köyümüzdeki köy konağı olsun,cami olsun çeşme ve yollar olsun tertemiz, bakımlı bir vaziyettedir ’’dedi.
Aşağıçaylı mahallesi halkı da Mutar Sadettin Özkar’dan ve çalışmalarından memnun olduklarını belirttiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327