570 Personeli Vardı, Sayıyı 36’ya Düşürdü…

İkinci kez Pasinler’e Belediye Başkanı seçilen Ünsal Sertoğlu, “İlk seçildiğimde Pasinler Belediyesi’nin 570 personeli vardı. Aradan geçen süre içinde sayıyı 36’ya düşürdüm, işlerimizde de bir aksama olmadı” diye konuştu.Son...

570 Personeli Vardı, Sayıyı 36’ya Düşürdü…
İkinci kez Pasinler’e Belediye Başkanı seçilen Ünsal Sertoğlu, “İlk seçildiğimde Pasinler Belediyesi’nin 570 personeli vardı. Aradan geçen süre içinde sayıyı 36’ya düşürdüm, işlerimizde de bir aksama olmadı” diye konuştu.
Son zamanlarda yaptığı biribirinden ilginç projelerle Pasinler’I turizm merkezi haline getirmeyi hedefleyen Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, ilginç değerlendirmelerde de bulundu. İlk seçildiği ve işbaşına geldiği günlerde belediyede 570 personel bulunduğuna işaret eden Başkan Sertoğlu, “Personel sayısını ilerleyen yıllarda 36’ya düşürdüm. Doğrusunu söylemek gerekirse işlerimizde de en küçük bir aksama olmadı” dedi.
NORM KADRO 36’YMIŞ!
Geçtiğimiz yerel seçimlerde koltuğunu koruyan ve ikinci kez Ak Parti’den Pasinler Belediye Başkanı seçilen Ünsal Sertoğlu, “Bugüne kadar 38 trilyon lira borç ödedim” dedi. İşe başladığında bir “personel ordusu” ile karşılaştığını ve sayı karşısında şaşkına döndüğünü belirten Sertoğlu, “Pasinler Belediyesi’nin norm kadrosu 36 iken, tam 570 kişiye iş verilmiş. O personelin zaten çoğu hiç işe gelmeden maaş alıyormuş. İlk işimiz sayıyı azaltmak oldu. 534 personeli çeşitli kurumlara kaydırdık, kimisini de emekli ettik. Belediyemizden alacaklı personele 9 trilyon 300 milyar lira ödeme yaptık” hatırlatmasında bulundu.
Personel sayısını azaltmalarına ragmen, işlerde en küçük bir aksama olmadığına işaret eden Başkan Sertoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
BORÇSUZ BİR BELEDİYEYİZ
“Milyarlarca lire borçla devraldığımız Pasinler Belediyesi’ni bugün borçsuz bir belediye haline getirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Belediyeciliği geçen yıllar içinde öğrendik. Artık çok daha rahatız. Planımızı, programımızı, yatırımlarımızı en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Hedefimizde ilçe içerisinde bulunan atölye, tamirhane, marangoz, lastikçi türünde işyeri sahiplerini ilçe dışına taşımak. Eski Doğu Kışlası’nın yerinde 106 dönüm bir arazi bize tahsis edildi. Burada yeni bir sanayi sitesi yapıp, 100 esnafımıza vereçeğiz. Sosyal donatıları ile modern bir merkez haline gelecek olan sanayi çarşımız, ilçemize rahat bir nefes aldıracak. İlçe olarak gerek İçişleri Bakanımız sayın Efgan Ala, gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın İdris Güllüce’nin büyük desteklerini görüyoruz. Kendilerine belediyem ve Hasankaleliler adına şükranlarımı sunuyorum.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330