6 mahkum intihar etti

Cezaevinde bulunan silahlıktaki 4 tüfek, 6 tabanca ve 200'den fazla mermiye el koymalarıyla isyandan sonra intihar ettiler.

6 mahkum intihar etti
Adalet Bakan Yardımcısı Çın Ming-tang, başkent Taipei'de düzenlediği basın toplantısında, yaptığı açıklamada  "Taleplerini kabul etmeyeceğimizi, rehineleri serbest bırakıp teslim olurlarsa herhangi bir ceza almayacaklarını söyledik. Gece geç saatlerde hapishane müdürü hariç diğer rehineleri serbest bıraktılar. Sonra kendilerini vurarak intihar ettiler. Hapishane müdürü, kaçmayı başardı. Olaylar sırasında 5 hapishane görevlisi hafif yaralandı" dedi.

"Bambu Birliği" adlı çeteye üye Çıng Li-teh liderliğindeki mahkumlar, dün cezaevinde bulunan silahlıktaki 4 tüfek, 6 tabanca ve 200'den fazla mermiye el koymuş ve cezaevi müdürüyle gardiyanları rehin almıştı. Cinayetten 28,5 yıl hapse mahkum edilen Çıng, hapishaneden salıverilmeleri karşılığında cezaevi müdürü Çın Şı-çı'yı serbest bırakacaklarını söylemişti. Mahkumlar, uzun hapis cezalarından ve hapishanede revire gitmelerine izin verilmemesinden şikayet etmişti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327