banner331

6. Mükemmellik İçin Sürekli İyileştirme Konferansı yapıldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve KalDer Bursa Şubesi iş birliği ile düzenlenen “6. Mükemmellik İçin Sürekli İyileştirme Konferansı” 06 Ekim 2016 Perşembe günü Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Bursa ve çevresinden katılımcıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

6. Mükemmellik İçin Sürekli İyileştirme Konferansı yapıldı

Konferansta; kuruluşların toplam kalite yolculuklarına önemli katkılar sağlayacak sürekli iyileştirme ile ilgili başarılı uygulamalar ele alındı. Konusunda uzman konuşmacılar firmalarında hayata geçirilen iyileştirme çalışmalarını, bu uygulamaların şirket verimliliğine ve karlılığına olan katkılarını katılımcılarla paylaştı.

Mükemmellik İçin Sürekli İyileştirme Konferansı 2 yılda bir özel kuruluşlar, kamu kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarında çağdaş kalite yönetimi anlayışının etkinlik kazanması ve yaygınlaştırılması amacıyla Bursa’da gerçekleştirilen bir faaliyettir.

Açılış konuşmalarında KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez yer aldı.

Erdal Elbay; “KalDer ülkemizin önde gelen kurumları, iş dünyasının temsilcileri ve akademisyenlerinin girişimleriyle 26 yıl önce İstanbul’da kuruldu. KalDer kalite kavramını özel sektörün tekelinden çıkarıp, kamu kurumlarına cesaret vererek hızla onları da kalite dünyasına dahil etmiştir. Yaşam kalitesi dediğimiz kavram yine KalDer’in felsefesiyle toplumda yer edinmiştir. Bizleri bir araya getiren Mükemmellik İçin Sürekli İyileştirme Konferansı’nı düzenlemekteki temel amacımız; iş dünyası için ortak bir bilgi paylaşım platformu oluşturmaktır” dedi.

İbrahim Gülmez “İşletmeler rakiplerden farklı olmak adına eğitime öncelik vermelidir. Güçlü bir kent ve refah düzeyi, gelişmiş bir nesil ile mümkündür. Kalite ve mükemmellik arayışı zirvedeyken, rekabet her geçen gün zorlaşırken artık klasik yönetim araçları yeterli değildir” diye konuştu.

Konferansta farklı kurumlar sunuşlarla iyi uygulamalarını paylaştı

Açılış konuşmalarının ardından gerçekleşen konferansta; TOFAŞ Kalite Montaj Üretim Yöneticisi Barış Rodoplu "Endüstriyel Alanda İnsan Hatalarının Yönetimi" BOSCH Bursa Teknik Fonksiyonlar Koordinatörü Yıldırım Arslan "Bakım Destek Süreçlerinde Endüstri 4.0" OYAK RENAULT Senkron Akışları Pilotu Ahmet Örenler, Performans-Monozukuri ve Araç Projeleri Departman Müdürü Mehmet Melih Sanver, Lojistik Performans Bölüm Şefi Ömer Engin Uman “Douki-Seisan-Müşteri İle Senkronizasyon”, COCA COLA İÇECEK Çorlu Fabrika Müdürü Sinan Hoşgül "Üretim Ve Operasyon Takip Sistemleri", VALEO Üretim Sistemleri Müdürü Özkan Başak "Yalın Süreç Tasarımı", BURSAGAZ İş Mükemmelliği Birim Temsilcisi Burcu Özkarakaş “EFQM Ve Paralel Modeller Arasındaki İlişkiyi Yapılandırmanın Püf Noktaları” YAZAKİ OTOMOTİV İnsan Kaynakları Müdürü Gonca Yonar “Yazaki Mavi Yaka Alım Süreci Ve Eğitim Sistemi” konulu sunumlarıyla bilgilerini paylaştı. 
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326

banner327

banner328

banner329

banner330