6. Tarım Ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın, DenizBank sponsorluğunda düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması başlıyor.2009’dan bu yana düzenlenmekte olan ve bu yıl 6....

6. Tarım Ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın, DenizBank sponsorluğunda düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması başlıyor.
2009’dan bu yana düzenlenmekte olan ve bu yıl 6. kez düzenlenecek yarışmada, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlanıyor. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)’nün önerisi üzerine 2014 yılı Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı olarak ilan edildi. Açlık ve yoksullukla mücadele, doğal kaynakların korunması ve kırsal kalkınmanın etkin bir parçası olduğu vurgulanan “Aile Çiftçiliği” bu yıl tematik kategori olarak belirlendi.Herkesin katılımına açık olan yarışma Genel, Çiftçi, Aile Çiftçiliği Teması, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları ve DenizBank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor. Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecek.6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması başvuruları yarışma sekretaryasına elden teslim edilecek ya da posta yoluyla gönderilecek. Yarışmada dereceye giren eserlere toplam 20.000 TL tutarında DenizBank hediye çeki ile kitap ve DVD setleri armağan edilecek. Yarışmaya başvurular 25.07.2014 tarihinde başlayıp, 24.10.2014 tarihinde sona erecek, sonuçlar 17.11.2014 tarihinde www.tariminsan.com, www.tarim.gov.tr, www.tarimtv.gov.tr adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulacak. Kazananlara ödülleri 28.11.2014 tarihinde düzenlenecek bir törenle takdim edilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327