7 İşçinin Öldüğü Facianın Davası Devam Ediyor

Samsun’da bir bakır fabrikasında meydana gelen iş kazasında 7 işçinin ölümü, 13 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili şahısların yargılanmasına devam edildi.Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kurulu Eti Bakır İşletmeleri’nde...

7 İşçinin Öldüğü Facianın Davası Devam Ediyor
Samsun’da bir bakır fabrikasında meydana gelen iş kazasında 7 işçinin ölümü, 13 işçinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili şahısların yargılanmasına devam edildi.
Samsun’un Tekkeköy ilçesinde kurulu Eti Bakır İşletmeleri’nde 22 Kasım 2012 tarihinde meydana gelen olayda, amonyak tankının kapağının çökmesi sonucu 7 işçi ölmüş, 13 işçi de yaralanmıştı. Olayla ilgili tutuklanan taşeron firma sahibi İlyas A. (39) ile tutuksuz bulunan diğer yetkililerin 14 yıl ile 105 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada tutuklu İlyas A.’nın avukatı müvekkilinin uzun süredir tutuklu bulunduğunu belirterek, tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesini talep etti.
Mahkeme heyeti İlyas A.’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı Kasım ayına erteledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327