banner331

9 ineğinden 8'i yanarak telef oldu

Erzurum'un Karayazı ilçesine bağlı Göktepe köyündeki bir ahırda çıkan yangında Kasım Aslan'a ait 9 inekten 8'i yanarak telef oldu.

9 ineğinden 8'i yanarak telef oldu
Henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı evli ve 6 çocuk babası Kasım Aslan'a ait ahırda 7 Ekim günü saat 20.00 sıralarında yangın çıktı. Komşuların haber vermesi üzerine dışarı çıkan Aslan ve ailesi gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Alevlerin dört bir tarafını sardığı ahırdaki büyükbaş hayvanları kurtaramamanın üzüntüsünü yaşayan aile gözyaşlarına boğuldu. Yangın, Karayazı ilçesinden gelen Büyükşehir Belediyesine ait atfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Kullanılmaz hale gelen ahıra giren Kasım Aslan, hayvanlarının cansız bedeni ile karşılaşınca sinir krizi geçirdi.


Yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilen Kasım Aslan (36), "Her şeyim biranda yanıp kül oldu. 9 inekten 8'i telef oldu. Ahırla birlikte kışlık erzak ve yakacağın bulunduğu kilerde tamamen yandı. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Tek geçim kaynağımız ineklerdi. Tek inekle biz ne yaparız? Ahırda elektrik yok. Nasıl yandıı bilmiyorum. Kimseyle bir husumetim de yok. 70 bin liraya yakın zararım var" dedi.

Öte yandan jandarmanın, 25 hane ve 200 nüfuslu Göktepe köyünde olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor. 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326

banner327

banner328

banner329

banner330