Abd Askerinin Başına Çuval Geçiren 12 Tgb’li Serbest Bırakıldı

Eminönü’nde ABD askerinin başına çuval geçiren Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 12 kişi, savcılıkça serbest bırakıldı. Adliye önünde açıklama yapan TGB’liler “Bizim misafirperverliğimizi tüm dünya bilir. Biz dünyadaki tüm...

Abd Askerinin Başına Çuval Geçiren 12 Tgb’li Serbest Bırakıldı
Eminönü’nde ABD askerinin başına çuval geçiren Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 12 kişi, savcılıkça serbest bırakıldı. Adliye önünde açıklama yapan TGB’liler “Bizim misafirperverliğimizi tüm dünya bilir. Biz dünyadaki tüm milletleri bağrına basan misafirperver bir milletizdir” dedi.
Eminönü’nde dün ABD askerlerinin başına çuval geçirme eylemine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 12 kişi, emniyetteki sorgularının arından sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.
Şüphelilerin emniyetteki ifadelerini inceleyen soruşturma savcısı Adem Meral “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri ve Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, Basit yaralama ve Basit hakaret" suçlarından haklarında işlem yapılan 12 kişinin ifadelerini almadan dosya üzerinden serbest bırakılmalarına karar verdi.
Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürerken aralarında CHP Milletvekili Süheyl Batum’un da aralarında bulunduğu bir grup adliye önünde toplandı.
Serbest bırakılan TGB’liler sloganlarla karşılayan gruptakiler serbest bırakılanlarla sarılarak hasret giderdi.
Adliye önünde kısa bir açıklama yapan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, “Bu askerlerin başına çuval geçirmek Türk gençliği için bir görevdir” dedi.
“Eylemle bütün mazlum milletlere büyük bir selam göndermiş olduk. Bundan sonra Türk topraklarında Amerikan askerlerine rahat yok. Ellerini kollarını sallayarak rahat bir şekilde dolaşamayacaklar” diyen Cengiz, ABD Elçiliği’nin misafirperverlik açıklamalarına da değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim misafirperverliğimizi tüm dünya bilir. Biz dünyadaki tüm milletleri bağrına basan misafirperver bir milletizdir. Başka ülkelerin iç işlerine karışmak bizim devlet kültürümüzde yoktur. Bizde ezilmişle yoksullara dayanışma kültürü vardır. Ama zorbaların karşısında dik durmak onları tepelemek vardır. ABD elçiliğine mesajımız budur.”
Gruba destek veren CHP Milletvekili Süheyl Batum ise, “Bu gençler yapılması gerekenleri yaptılar. Türk halkı misafirperverdir ama Tük halkı her zaman mazlumun yanında olmuştur” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327