ABD'den flaş İncirlik açıklaması!

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun sözcüsü ABD'li komutan Garver, İncirlik askeri üssü ile ilgili herhangi bir sorunun kalmadığını kaydederek, "IŞİD karşıtı operasyonlar normale döndü" dedi

ABD'den flaş İncirlik açıklaması!
IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun sözcüsü Amerikalı komutan Christopher Garver, Bağdat'tan video konferans yöntemiyle ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'daki gazetecilerin sorularını cevapladı.


Garver, İncirlik Üssü'ndeki çalışma ve faaliyetlerin normal seyrine dönmeye başladığını vurguladı. Türkiye'deki darbe girişiminin kendi faaliyetlerini sınırlı ölçüde etkilediğini ifade eden sözcü, uçuş takvimi ve operasyonlarla ilgili bir sorun kalmadığını dile getirdi.

Temel amaçlarının IŞİD'le mücadele olduğunu ifade eden Garver, Türkiye'nin IŞİD'le mücadeleye verdiği desteğin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Suriye'nin Münbiç kentinin IŞİD'in elinden kurtarılması için yürütülen operasyonlarda koalisyon uçaklarının bombaları sebebiyle çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği şeklindeki haberlerle ilgili değerlendirmesinde Garver, IŞİD hedef alınarak bazı bina ve araçların vurulduğunu iddia etti.

Münbiç'te IŞİD mensuplarının sivillerin arasına karıştığını ve operasyonların bu sebeple bilinçli olarak yavaş sürdürüldüğünü kaydeden Amerikalı komutan, ulaşabildikleri tüm delilleri toplamaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Yeterli delil olması halinde resmi soruşturma açarız" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 13:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
fk
fk - 4 yıl Önce

yaa adamlar bızı yıkmak ıcın üs kuruyor.. ısıd'e kaçır dıyıp kaçırtacaklar bıraz dusunun

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327