ABD'den 'Menbiç' ile ilgili ilk açıklama!

Türk askeri ABD ile uzlaşma çerçevesinde Menbiç'in dış mahallelerine girmesinin ardından ABD'den ilk açıklama geldi. Pentagon'dan yapılan açıklamada "Kısa süre önce ABD ile Türkiye arasında kararlaştırılan yol haritasının ilk uygulaması olarak TSK birlikleri ve ABD koalisyon güçleri, koordineli ancak ayrı şekilde devriye geziyor." denildi.

ABD'den 'Menbiç' ile ilgili ilk açıklama!

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ABD Silahlı Kuvvetleri tarafından Münbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Fırat Kalkanı Harekât alanı ile Menbiç arasında kalan hatta devriye faaliyetlerine başlandığını açıklamıştı.

ABD'den ise Menbiç'e ilişkin ilk açıklama geldi. Pentagon'dan yapılan açıklamada "Kısa süre önce ABD ile Türkiye arasında kararlaştırılan yol haritasının ilk uygulaması olarak TSK birlikleri ve ABD koalisyon güçleri, koordineli ancak ayrı şekilde devriye geziyor." denildi.

Açıklamada, koordineli bağımsız devriye güçlerinin aktivitesinin 18 Haziran'da Kuzey Menbiç sınır hattında başladığı belirtildi.

TSK'dan yapılan açıklamada ise, "Daha önce mutabık kalınmış Menbiç Yol Haritası ve Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Menbiç arasında kalan hatta TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları tarafından 18 Haziran 2018 tarihinden itibaren bağımsız devriye faaliyetlerine başlanmıştır." denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Münbiç'te devriye gezmeye başladığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327