ABD'den Erdoğan'a tepki: Gülünç ve saçma olma

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı, Erdoğan'ın, CNN muhabiri Watson'ın ajan olduğu yönündeki sözlerini, 'gülünç ve saçma' olarak değerlendirdi.

ABD'den Erdoğan'a tepki: Gülünç ve saçma olma
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Taksim'de Gezi'nin yıl dönümünü izlerken gözaltına alınan CNN International İstanbul muhabiri Ivan Watson'a yönelik sözlerine ABD'den tepki geldi. Abd Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı, Başbakan Erdoğan'ın, CNN muhabiri Watson'ın ajan olduğu yönündeki sözlerini, 'gülünç ve saçma' olarak değerlendirdi.

ABD'DEN ERDOĞAN'A TEPKİ

Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında Ivan Watson'u ajanlıkla suçlayan söylemlerine, Cnn International, Türkiye muhabiri ile ilgili tek cümlelik açıklama yapmıştı. Cnn International'ın açıklamasının ardından, ABD yönetimi de Başbakan Erdoğan'ın sözlerine tepki gösterdi. Abd Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Başbakan Erdoğan'ın CNN muhabiri Watson'un ajan olduğu yönündeki sözlerini 'gülünç ve saçma' olarak niteledi. Harf, günlük basın toplantısında bir soru üzerine yaptığı açıklamada, Ivan Watson'ın habercilik yapabilmesi de içinde olmak üzere Türkiye'de basın özgürlüğünü desteklediklerini ve desteklemeyi sürdüreceklerini belirtti. Harf, bu konudaki kaygılarını Türk yetkililere ilettiklerini de kaydetti. 
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2014, 07:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327