Abla Kardeş Okula Hazırlanıyor

Okulların açılmasına sayılı günler kala ortaokul öğrencileri Ayşe ve Halil Düdükçü kardeşler kalem, defter ve silgi ihtiyaçlarını karşılamak için dedesinin köyden gönderdiği yumurtaları satıyor.Aydın’ın Didim ilçesinde öğrenim...

Abla Kardeş Okula Hazırlanıyor
Okulların açılmasına sayılı günler kala ortaokul öğrencileri Ayşe ve Halil Düdükçü kardeşler kalem, defter ve silgi ihtiyaçlarını karşılamak için dedesinin köyden gönderdiği yumurtaları satıyor.
Aydın’ın Didim ilçesinde öğrenim gördüklerini belirten ortaokul öğrencisi Halil Düdükçü, Akköy mahallesinden Didim’e yerleştiklerini ve babasının turizm mevsimin de işçi olarak çalıştığını söyledi. Köyde dedesinin çiftçilik yaptığını ifade eden Düdükçü, dedesinin günde 20-25 adet taze köy yumurtası bıraktığını ve yumurtaları ablası ile birlikte çarşı merkezinde satarak günde yaklaşık 10 TL para kazandıklarını belirtti.
Düdükçü, kitapların devlet tarafından verileceğini, günlük taze yumurta satarak biriktirdikleri parayla da ablası ile kendisine kalem, defter ve silgi alacaklarını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327