Acem Tekkesi’nde Tarih Ve Edebiyat Sohbetleri

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Acem Tekkesi’nde “Tarih ve Edebiyat Sohbetleri” konulu kültürel bir etkinlik düzenlenecek.Her ayın 1. ve 3. haftası pazartesi akşamları saat 19.00’da yapılacak Tarih...

Acem Tekkesi’nde Tarih Ve Edebiyat Sohbetleri
İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Acem Tekkesi’nde “Tarih ve Edebiyat Sohbetleri” konulu kültürel bir etkinlik düzenlenecek.
Her ayın 1. ve 3. haftası pazartesi akşamları saat 19.00’da yapılacak Tarih ve Edebiyat Sohbetleri’nin ilk programı 1 Aralık’ta gerçekleştirilecek. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlkadım Kent Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilecek ilk programda Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aydın konuşmacı olarak katılacak. “Tarih Okumaları” başlığı altında gerçekleştirilecek sohbet gecesinde; ‘Tarih Nedir ve Nasıl Okumalıyız ?” konusu tartışılacak.
İlkadım Belediyesi olarak sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Her ay düzenli olarak organize ettiğimiz İlkadım Konferansları Okur-Yazar buluşmaları etkinliğimizin dışında, Tarihi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evimizde kültürel ve sanatsal programlar icra ediyoruz. Bu manada her ayın 1. ve 3. haftası pazartesi akşamları konularında uzman kişilerin, araştırmacı, yazar ve bilim adamlarının konuşmacı olarak katılacağı ‘Tarih ve Edebiyat’ konulu sohbet akşamları düzenliyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327