Adana Karataş İlçesinde Yaz Bakımı

TOROSLAR EDAŞ “Yaz Bakım Kampanyası” ile Adana Karataş Tuzla ilçesinde bakım çalışmalarını tamamladı.TOROSLAR EDAŞ Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerinde sürdürülebilir enerji sağlamak ve olası arızaların etkisini...

Adana Karataş İlçesinde Yaz Bakımı
TOROSLAR EDAŞ “Yaz Bakım Kampanyası” ile Adana Karataş Tuzla ilçesinde bakım çalışmalarını tamamladı.
TOROSLAR EDAŞ Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerinde sürdürülebilir enerji sağlamak ve olası arızaların etkisini en az düzeye çekmek için periyodik bakım çalışmaları gerçekleştiriyor.
Adana Karataş İlçesi, Tuzla bölgesinde bulunan yaklaşık 30 yıllık elektrik şebekesinde bölge muhtarları ve tarımsal sulama aboneleri ile işbirliği içinde yaklaşık 350 özel trafo ve tesisine aynı anda bakım yapıldı.
BAKIM ÇALIŞMALARI İLE ARIZALAR YÜZDE AZALDI
Toroslar EDAŞ tarafından, bölgede bulunan elektik hatlarını tuzlama ve kirlenmeden arındırılmak üzere temizlenerek, nem sebebiyle tahrip olmuş bölgeler onarılmış ve neme karşı tedbir olarak havalandırmalar faal hale getirilmiştir. Bu bakım çalışmalarına ek olarak, bölgede bulunan arızalı rölelerin bakımları ve arızalı aydınlatma armatürlerinin de kontrolü yapıldı.
Bölgede yapılan bakımlar neticesinde arızalar yüzde 70 oranında azalırken elektrik kesinti süresi de yüzde 75 oranında azaldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327