Adliye Çalişanlarindan Cumhurbaşkanı Ve Başbakana Mektup

Adliye çalışanları, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimleri öncesi hükümetin sadece hakim ve savcı maaşlarına zam yapmasına tepki gösterdi.Bursa Adalet Sarayı önünde toplanan Türk Büro-Sen Bursa Şubesi üyeleri, sadece hakim...

Adliye Çalişanlarindan Cumhurbaşkanı Ve Başbakana Mektup
Adliye çalışanları, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimleri öncesi hükümetin sadece hakim ve savcı maaşlarına zam yapmasına tepki gösterdi.
Bursa Adalet Sarayı önünde toplanan Türk Büro-Sen Bursa Şubesi üyeleri, sadece hakim ve savcılara yapılacak bin 155 liralık zam sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Adalet Bakanı Bozdağ’a dilekçe gönderdi. Türkiye’de adalet mekanizmasının sadece hakim ve savcılardan oluştuğunun düşünüldüğünü belirten Türk Büro-Sen Şube Başkanı İbrahim Bulut, “Her yıl adli yıl açılışlarında hakim ve savcıların meseleleri konuşulmakta, işin mutfağında çalışan adalet personelleri unutulmaktadır. Adalet sisteminde yargı bağımsızlığı başta olmak üzere, elaman yetersizliği, cezaevi şartları ve doluluk oranları, uzun tutukluluk süreleri gibi pek çok önemli problem bulunmaktadır. Adliye çalışanları tozlu arşivlerde mesai mefhumu gözetmeden çalışırken, şimdi hakim ve savcıların özlük haklarında bir kez daha iyileştirme yapılacağı ve sicil affı getirileceğine dair haberler gündeme geldi" şeklinde konuştu.
Bulut, “Daha evvel yapılan düzenlemelerle hakim ve savcılar ile adalet çalışanlarının aldığı ücretler arasında ciddi farklılık oluştu. Yapılacak yeni düzenlemeyle ücretler arsındaki makas iyice açılacaktır” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327