Adnan Irak ordusuna mı katıldı?

Çaykur Rizespor'un sol kanat oyuncusu Ali Adnan'ın sosyal medyada yer alan Irak'taki asker üniformalı resmi herkesi şaşırttı.

Adnan Irak ordusuna mı katıldı?

Ali Adnan, IŞİD terör örgütüne karşı Irak ordusuna katıldığı iddia edildi. Irak bölgesine hakim muhabirler Ali Adnan'ın sadece destek amaçlı askerlerin yanında olduğu ve herhangi bir çatışmaya girmediği bilgisine ulaştı. Ayrıca Ali Adnan'ın Irak'ta bulunan bazı aile üyelerini Rize'ye getirmeye çalıştığı da belirtildi.

AYKUT FERAH: ALİ ADNAN BAĞDAT'TA AİLESİNİN YANINDADIR

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Aykut Ferah, Iraklı futbolcuları Ali Adnan'ın Bağdat'ta ailesinin yanında olduğunu ve kamp dönemini beklediğini bildirdi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların, Ali Adnan'ın ülkesinde yaşanan özel durumla ilgili olduğunu ifade eden Ferah, "Futbolcumuz ligin bitiminin ardından ailesinin yanına gitmiştir. Futbolcumuz Ali Adnan, Bağdat'ta ailesinin yanındadır ve temmuz ayında başlayacak kamp dönemini beklemektedir. Kendisi ile sürekli görüşmelerimiz olmaktadır. Her seferinde Türkiye'de oynamaktan mutlu olduğunu dile getirmiş ve sabırsızlıkla kamp dönemini beklemektedir" dedi.

Ferah, sporcular üzerinden politika yapmanın doğru olmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Eurosport
Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327