‘ADSIZ DÜNYA ÇOCUKLARINA’ FOTOĞRAF SERGİSİ

Barkan Tigin’in “Adsız Dünya Çocuklarına” isimli sergisi Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı.Serginin açılışına katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, dünyada yaşanan savaş ve felaketlerde en...

‘ADSIZ DÜNYA ÇOCUKLARINA’ FOTOĞRAF SERGİSİ
Barkan Tigin’in “Adsız Dünya Çocuklarına” isimli sergisi Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’de açıldı.
Serginin açılışına katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, dünyada yaşanan savaş ve felaketlerde en çok acı çeken ver zarar görenlerin çocuklar olduğunu vurgulayarak barış adına bu acıların yaşanmaması adına gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Barkan Tigin’in objektifinden fotoğrafların yer aldığı sergiyi açtıklarını söyledi.
Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Barkan Tigin, dünyanın dört bir yanında yaşanılan savaşlarda kullanılan çocuk savaşçıları ve bu çılgınca silahlanmanın sebep olduğu ekonomik, sosyal ve kültürel çöküntüyü fotoğraflarıyla anlatmaya çalıştığını belirterek, fotoğraflardaki eli silahlı yada çaresiz çocukların gözlerinden fışkıran haykırışın geleceğimiz olduğunu ve bu geleceği sorgulamamız gerektiğini söyledi.
Barkan Tigin’in “Adsız Dünya Çocuklarına” adlı sergisi Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’de 1 - 28 Şubat tarihleri arasında açık kalacak ve her cumartesi 17.00 - 19.00 saatleri arasında “Savaş Muhabirliği ve Savaş Sempozyumu” yapılacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327