Afganistan'da ölen Türk işçi toprağa verildi

Afganistan’ın doğusundaki Nangarhar Eyaleti’nde düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden mühendis Fuat Taş son yolculuğuna uğurlandı.

Afganistan'da ölen Türk işçi toprağa verildi

Afganistan’da EMTA isimli Türk inşaat şirketinde çalışan personeli taşıyan minibüse düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybeden Fuat Taş, son yolculuğuna uğurlandı. Karşıyaka Mezarlığında öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilen Fuat Taş, evli ve 4 çocuk babasıydı.
Fuat Taş’ın eşi Fatma Taş, eşinin dürüstlük adına ailesini geri planda tuttuğunu belirterek şunları söyledi:

“20 yıldır ayrı yaşıyorduk. Son 5 yılı Afganistan’daydı. Onunla gUrur duyuyorum. Allah hepimize böyle güzel yaşayıp güzel ölmeyi nasip etsin. Konuşmalarımızda daha önce de tehditler aldığını, silah çekildiğini ve odasının kuşatıldığını söyledi. Bunları yaşadık. Ben şimdiye kadar öldürülmediğine hayret ediyordum. Yaşayacak ömrü var diye düşündüm. Benim 2 tane okuyacak çocuğum, 2 tane de bekar oğlum var. Allah yardımcımız olsun. Sıra dışı bir insandı. Sıra dışı yaşadı, sıra dışı öldü. İdealleri vardı. O ülke şartları çok farklı. İşin bitmesi gerekiyor fakat işin bitmesini istemeyen insanlar var. Eşim en son geçen ramazan ayında gelmişti. Başkalarına tam olarak dönüş yapacağını söylemiş ama dönüşü böyle oldu.”Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327