Afrin'e kara harekatı başladı! Bölge

Türkiye'nin dün Afrin'e yönelik başlattığı başlattığı Zeytin Dalı harekatının ikinci aşaması bugün başladı. Kara birlikleri sınırı geçti. Hemen ardından terör hedeflerine yönelik top atışları yapılmaya başlandı. Top sesleri sınırdaki köylerden duyuluyor.

Afrin'e kara harekatı başladı! Bölge

Türkiye; Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoru oluşumunu engellemek için Fırat Kalkanı’nın ardından ikinci büyük operasyon olan Zeytin Dalı harekatını Afrin bölgesine yönelik olarak başlattı.  Uçaklar Afrin'deki terer hedeflerini yerle bir etti. Başbakan Binali Yıldırım kara harekatı için bugüün işaret etmişti. Gece boyunca tanklar sınırı geçti sabah saatlerinde ise kara harekatı başladı. 

 Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), hudut güvenliği ve bölgede istikrarı  sağlamak amacıyla Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PYD/PKK ve DEAŞ'a  mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını  bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan harekatın bugünkü  bölümünde ÖSO birlikleri sınırdan Afrin'deki noktalara ilerlemeye başladı.

 Sınırda konuşlu Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler de terör  örgütü PYD/PKK'nın işgal ettiği alanlara top atışları gerçekleştirdi.  Kilis-Hatay hudut hattındaki bazı köylerden top sesleri duyuldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327