Afyonkarahisar’da Öğretmenlerin Darp Edildiği İddiasi

Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 4 öğretmenin öğrenci velileri tarafından darp edildiğini iddia etti.Olayla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Şenol, olayın...

Afyonkarahisar’da Öğretmenlerin Darp Edildiği İddiasi
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 4 öğretmenin öğrenci velileri tarafından darp edildiğini iddia etti.
Olayla ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Şenol, olayın dün Öğretmenler Günü’nde kent merkezindeki Kızıldağ Ortaokulu’nda gerçekleştiğini kaydetti. Öğrenci velileri tarafından darp edilen 4 öğretmenden 2’sinin darp raporu aldığını belirten Şenol, olayla ilgili şunları söyledi:
“Öğretmenler Günü’nde üzülerek belirtmek isterim ki öğretmenler şiddete maruz kalmışlardır. 5/A sınıfından L.B. adlı öğrenci kantin sırası beklerken sinirlenip sınıfına gidiyor. Sınıfta fenalaşıp bayılıyor. Öğretmen arkadaşlar gerekli müdahaleyi yapıp çocuğun ailesine haber veriyorlar. Okul müdürü ve öğretmen arkadaşlar öğrencinin ailesinden birini yanlarına alıp hastaneye götürmek için arabayla hareket ederken öğrencinin ailesi de traktörle okula geliyor. Aracı durdurup öğrencinin ailesine durumu anlatmaya çalışırken öğrencinin amcası, dedesi, babaannesi, halası ve ağabeyi küfür ve hakaretler ederek okul müdürü ve öğretmenlerin üzerine saldırıyorlar. Bayan öğretmenin saçını çekip yumrukluyorlar. Okul müdürü ve müdür yardımcısı da tekme ve yumruklara maruz kalıyor. Ayrıca sınıfından gelen bir öğretmen arkadaşımız da ayırmaya çalışırken aile tarafından tekmeleniyor. Olayın müsebbiplerini şiddetle ve nefretle kınıyorum. Buradan Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’e ve İl Milli Eğitim Müdürüne sesleniyorum: Bu olay son olsun. Yöneticiler olarak olayları seyretme hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Bu tür olaylara müdahil olun. Öğretmen ucuz insan değildir, görmezden gelinecek, değerlendirmeye alınmayacak insan değildir. Öğretmen bir milleti geleceğe hazırlayan insandır. Bu nedenle yöneticilerin öğretmenlik mesleğinin itibar kaybetmesine müsaade etmeyeceklerini en net şekilde açıklamalarını ve olaya müdahil olmalarını eğitim çalışanları olarak bekliyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327