Ağaçlar Da Kar Yağışına Dayanamadı

Eskişehir’deki çeşitli park ve bahçelerdeki onlarca ağaç, yağışlar yüzünden üzerinde biriken kara dayanamayarak kırıldı.Yılbaşından itibaren zaman zaman kesilse de günlerdir devam eden kar yağışı doğada tahribata da sebep oldu. Cadde...

Ağaçlar Da Kar Yağışına Dayanamadı
Eskişehir’deki çeşitli park ve bahçelerdeki onlarca ağaç, yağışlar yüzünden üzerinde biriken kara dayanamayarak kırıldı.
Yılbaşından itibaren zaman zaman kesilse de günlerdir devam eden kar yağışı doğada tahribata da sebep oldu. Cadde ve sokakların yanı sıra ağaçların üzerilerinde de yoğun bir şekilde kar birikti. Güneşin etkisini göstermemesi ve dondurucu soğuklar yüzünden her kar yağışında üzerinde biriken karların daha arttığı bazı ağaçlar, oluşan ağırlığa daha fazla dayanamayarak kırıldı.
Karapınar mahallesinde bulunan Karapınar parkındaki bazı ağaçlar da yaşanan bu olumsuz durumdan etkilenerek kırıldı. Farklı türde onlarca ağacın bulunduğu parkta kırılan ve yere düşen ağaçların üzerilerindeki karlar hala erimezken, benzer durumun birçok bahçe ve parklarda da gözlendiği belirtiliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327