Ağaçların kesildiği park için karar verildi

Amasya'da park alanına akaryakıt istasyonu yapılması planına mahkemeden durdurma kararı geldi.

Ağaçların kesildiği park için karar verildi
Amasya'nın Hızırpaşa Mahallesi'nde park alanının akaryakıt istasyonu yapılmak istenmesi üzerine 20 yaşındaki Tuba Kalelioğlu tarafından dün Samsun 2'nci İdare Mahkemesi'ne açılan iptal davasında karar alındı.

MAHKEMEDEN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

Mahkeme, park alanı için Amasya Belediyesi'nin 07 Kasım 2006 tarihli revizyon imar planının, 09 Ağustos 2008 tarihli arsa ve arazi düzenlemesi işleminin ve 23 Mayıs 2014 tarih 2014/101 sayılı yapı ruhsatı işleminin iptali ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Karar park için nöbet tutan vatandaşları sevindirdi.

"AMACIMIZA ULAŞTIK"

Amasya Baro Başkanı Ahmet Melik Derindere, mahkemenin idarenin savunması alınıncaya kadar yürütmeyi durdurma kararı verdiğini belirterek, "Şu an için amacımıza ulaştık. Mahkeme savunmanın alınmasının ardından tekrar değerlendirme yapacak. Tarafları dinleyecek, delilleri değerlendirecek daha sonra nihai kararını verecek. Mahkemeye de biz teşekkür ediyoruz. Çok hızlı bir karar verdiler. Beklediğimiz bir karar oldu" dedi.

AK PARTİLİ BAŞKANDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Amasya Belediye Başkanı Ak Partili Cafer Özdemir de, akaryakıt istasyonu için verilen ruhsatın iptali için idare mahkemesine dava açtıklarını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327