Ağaoğlu'ndan 17 Aralık yorumu

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 17 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu. Ağaoğlu; 'Olmamam gerekirken kendimi olayların içinde buldum' dedi.

Ağaoğlu'ndan 17 Aralık yorumu

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun en büyük projesi olan Maslak 1453'te iki kulenin sahibi olan Abduljawad Holding, 24 ülkede 89 merkezde yer alan ve dünyanın en önemli uluslararası residence markası The Ascott Limited ile anlaştı.

"TÜRKİYE GEZİ OLAYLARINI YAŞARKEN..."

Maslak 1453’te gerçekleşen imza törenine katılan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu Abduljawad Holding ile Türkiye arasında kapı açtıklarını vurgulayarak, "Abduljawad Holding, Türkiye’de gezi olaylarının yaşandığı çalkantılı döneminde bize, Türkiye’ye güvendi ve Maslak 1453 projesinde 200 milyon dolar civarında bir yatırım yaptı. Hem bizi destekledi hem de Türkiye’ye güvenin bir simgesiydi" dedi.

"KENDİMİ OLAYLARIN İÇİNDE BULDUM"

Ali Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin bitme aşamasına geldiğini, Cadde 1453 için de her gün büyük gruplarla görüşme halinde olduklarını belirterek, "Kendileri iş ortağım olmalarının yanı sıra öncelikle kardeşim olduğunu söyleyebilirim. Biliyorsunuz 17 Aralık sürecinde de bir Türkiye'de ciddi bir darbe. Bende o olmamam gerekirken kendimi olayların içinde buldum. O dönemde de benim Yeniköy'de ki projeme ortak oldu" diye konuştu.

"HİÇBİR ZAMAN İNŞAAT SEKTÖRÜ BU ŞEKİLDE MUHATAP ALINMAMIŞTI"

İmza töreninde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan yüzde 15'lik konut peşinat desteğine de değinen Ağaoğlu, bu durumu kendileri için hiç de alışık olmadıkları bir durum olarak değerlendirerek sözlerine şu şekilde açıklık getirdi; "Hiçbir zaman inşaat sektörü bu şekilde muhatap alınmamıştı. O yüzden bizim alışık olmadığımız bir tarz bu. Sektör açısından çok önemli ve çok güzel bir gelişme olarak görüyorum. Ayrıca bir iletişim kapısını da açmış oldu böylece" dedi. 


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327