Agd’den Siyer-i Nebi Yarışması

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Van Şubesi Liseler Komisyon Başkanı Arif Yılmaz; Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesi olarak, genel merkezleri tarafından ülke genelinde düzenlenen ve her yıl yapılan Siyer-i Nebi Yarışması’nın bu yılki organizasyonunu...

Agd’den Siyer-i Nebi Yarışması
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Van Şubesi Liseler Komisyon Başkanı Arif Yılmaz; Anadolu Gençlik Derneği Van Şubesi olarak, genel merkezleri tarafından ülke genelinde düzenlenen ve her yıl yapılan Siyer-i Nebi Yarışması’nın bu yılki organizasyonunu 81 ilde 20 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleştirileceğini belirtti.
Açıklamalarda bulunan Yılmaz, yapılacak olan yarışmanın en büyük amacının geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, örnek insan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmek olduğunu belirtti. Yılmaz, “Bu yarışma vesilesi ile liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını en güzel şekilde öğrenmelerine vesile olacağız inşallah. Van genelinde tüm liselere resmi yazışmalarla, afiş ve duyurularımızla liseli gençlere ulaştık. Van genelinde ve ilçelerinde yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Buradan liseli gençliğe ve ailelerine tekrar duyuru yapma gereği duyduk. Liseli gençlerimiz; www.efendimizinizinde.com adresinden 20 Kasım 2014 tarihine kadar başvuru yaptıktan sonra Anadolu Gençlik Derneğimizin Van şube binamıza ve diğer ilçe merkezlerimizde bulunan temsilciliklerimize gelerek ‘Gaye İnsan Hazreti Muhammet’ kitabını almaları yeterli olacaktır. Ayrıca sınava giriş belgeleri yine belirtilen bu tarihe kadar AGD Şube Başkanlığımızdan alınacaktır. Yarışma sınavı sonuçları, 31 Aralık 2014 günü yapacağımız ‘Mekke’nin Fethi Gecelerinde’ ilan edilecek. Ülke genelinde ilk 10’a girenlerin ödüllerini genel merkez verecek. Birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL, dördüncüye 2 bin TL, beşinciye laptop, altıncıya Ipad new, yedinciye cep telefonu, sekizinciye fotoğraf makinesi, dokuzuncuya MGV Yayınları ürünleri ve onuncuya ise özel kitaplık verilecektir. Genel merkezimizin ödülleri ile birlikte Van şubesi olarak da ayrıca ilimizde dereceye giren ilk 10 öğrencimize de il birincisine Umre ziyareti, ikinciye bilgisayar, üçüncüye yarım altın, dördüncüye Erbakan Külliyatı, beşinciye 1 yıllık Genç İstikbal Dergisi aboneliği ve 50 TL’lik kırtasiye çeki, 6 ile 10 arası dereceye giren öğrencilerimize de yine 50 TL’lik kırtasiye çeki ödül olarak verilecektir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327