Agü’de Oryantasyon Günleri Başladı

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) bu yıl eğitim ve öğretime başlayan öğrencilerin hem üniversiteyi, hem şehri tanımalarına ve kolay uyum sağlamalarına yönelik düzenlenen oryantasyon günleri başladı.Oryantasyon günleriyle 2014-2015...

Agü’de Oryantasyon Günleri Başladı
Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) bu yıl eğitim ve öğretime başlayan öğrencilerin hem üniversiteyi, hem şehri tanımalarına ve kolay uyum sağlamalarına yönelik düzenlenen oryantasyon günleri başladı.
Oryantasyon günleriyle 2014-2015 akademik yılında öğrenime başlayacak öğrencilere üniversite ve birimler hakkında bilgiler verilerek, yeni öğrencilere akademik, sosyal ve fiziki yönleriyle AGÜ tanıtılıyor. Öğrenciler, çeşitli sosyal etkinliklerle birbirlerini tanıma ve kaynaşma fırsatı buluyor. Oryantasyonun ilk günüde öğrencilere kampüs, kampüs içindeki birimler, öğrenci kulüpleri tanıtıldı. Daha sonra geçen yılki öğrencilerden oluşan bir grup öğrenci, yeni öğrencilere, ‘’Başarılı olmak için birbirimizi desteklemeliyiz’’ konulu doğaçlama bir sunum yaptı.
Okula yeni kayıt yaptıran öğrenciler, beş farklı istasyona ayrılarak, küçük gruplar halinde bir takım etkinliklere katıldı. Geçen yıl AGÜ’lü olan gönüllü 5 öğrenci her bir istasyonda yeni öğrencilere eşlik ederek, onlara yardımcı oldu. Her bir istasyonda ilk gün 2 tur yaklaşık bir saat oryantasyon çalışması yapıldı. Öğrencilerin çalışmalar esnasında oldukça neşeli olduğu gözlendi.
Oryantasyon kapsamında oluşturulan istasyonlarda Akademik Gelişim Merkezi Uzmanı Ceren Başak, ‘’Değişim Yönetimi’’, Bireysel ve Akademik Gelişim Merkezi Uzmanı Pelin Atasoy, ‘’İletişim’’, AGÜ Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı, ‘’Uluslararası Ofis ve Gençlik Fabrikası’’, AGÜ Öğrenci Dekanı Yrd. Doç. Dr. Hande Gürel, ‘’3 S’ler’’ (Kendine saygı, başkalarına saygı ve sorumluluk) konularında öğrencilerle grup çalışması yaptı. Ayrıca üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere kütüphaneyi nasıl daha verimli kullanabilecekleri hususunda bilgi verildi. İlk gün etkinliklerinin sonunda yeni öğrencilere, merakla bekledikleri dizüstü bilgisayarları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı (AGÜV) Genel Sekreteri Enver Kemaloğlu tarafından teslim edildi.
Öte yandan ikinci gün ise oryantasyon etkinlikleri istasyonlarda yapılacak küçük grup çalışmaları ile devam edecek. Cumartesi günü yapılacak Kayseri turu ile oryantasyon günleri etkinlikleri sona erecek. Oryantasyon günleri AGÜ Sümer Kampüsü Dil Okulu’nda, eski ve yeni öğrencilerin katılımıyla AGÜ Öğrenci Dekanı Yrd. Doç. Dr. Hande Gürel, Uluslararası Ofis Başkanı Emeric Amrignani ve Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327