Ahmet Türk açık açık tehdit etti!

Mardin Büyükşehir Eş Başkanı Ahmet Türk, Almanya'da katıldığı bir konferansta konuşma yaptı. Türk, konuşmasında 7 Haziranda yapılacak genel seçimlere değinerek; "Seçim barajına takılıp seçilmezsek de bu vebal devletindir. Bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz. Bundan sonrasını devlet düşünsün" dedi.

Ahmet Türk açık açık tehdit etti!
Ahmet Türk konuşmasında, "Seçimlere senelerdir yüzde 10 barajından dolayı bağımsız adaylarla girdik. 7 Haziran seçimleri sonrası barajı aşamazsak ve TBMM'ye giremezsek onlar düşünsünler. SHP zamanında (1991) zor girişimler sonucu grup olarak hazırladığımız Doğu Ve Güneydoğu Anadolu Raporu diye bilinen 'Kürt Raporu'ndan örnek verseler de, bu raporu bir türlü geliştiremediler. Zaten CHP bizimle seçim ittifakından kaçıyor" ifadelerine yer verdi.

"BARAJA TAKILIRSAK VEBALİ DEVLETİNDİR"

Hükümeti de eleştiren Ahmet Türk, "Bizden adeta 'çözüm süreci' adına sadakat bekliyorlar. Demokrasiye inanıyorlarsa önce barajı düşürsünler. Yoksa seçim barajını her türden demokratik girişimlerimizle zorlayacağız" dedi ve ekledi; "Halkların kurtuluşu için silah artık yalnız başına yetmiyor. Bunun yanı sıra siyasetin kapısını aralamamız gerek. Savaşta kazandıklarınızı siyaset masasında yitirebilirsiniz. Türkiye halkına karşı duyduğumuz sorumluluğun gereği HDP olarak seçimlere gireceğiz. Bunca direnişe ve bedele rağmen barajı geçmezsek bu şehitlerimize yapılmış bir hakaret olarak alnımızda kara leke olarak duracaktır. Seçim barajına takılıp seçilmezsek de bu vebal devletindir. Bizler de kendi kaderimizi kendimiz tayin ederiz. Bundan sonrasını devlet düşünsün" 


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 20:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cesur DUYARLI
Cesur DUYARLI - 4 yıl Önce

seni çok severim sayın cumhurbaşkanım ama bunları bu kadar cesaretlendiren senin şu "kardeşlik proje"n. birde rahmetli özal bunda pay sahibi. "bende kürdüm" dedi bunlar cesaretlendiler. yirmi sene önce kürt olduklarını bile itiraf edemezlerdi şimdi devleti açık açık tehdit ediyorlar.

Kalem Ucu
Kalem Ucu - 4 yıl Önce

devlet ile ne ilgisi var, oy alamıyorsan devletin değil senin suçundur, saçma saçma konuşma, hem kimi neyi tehdit ediyorsun yaşadığın toprakları mı ethdit ediyorsun?

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327