AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKAN YARDIMCISI ATABEK, GENÇLİĞİ KAVANOZA BENZETTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Gençlik Platformu (SAGEP)’i ziyaret etti.Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Şubesi, Sakarya...

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKAN YARDIMCISI ATABEK, GENÇLİĞİ KAVANOZA BENZETTİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Gençlik Platformu (SAGEP)’i ziyaret etti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Şubesi, Sakarya Alperen Ocakları, Genç TÜMSİAD Sakarya ve Genç MÜSİAD Sakarya’nın bir araya gelerek oluşturduğu Sakarya Gençlik Platformu (SAGEP)’i ziyaret etti. Platform Başkanı Özcan Ayma tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Atabek, yapılan çalışmalar hakkında kısaca bilgi aldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, yaptığı konuşmada, “Sakarya’da böyle bir kuruluşun olması önemli bir başlangıçtır. Fakat burada önemli bir maya atılmış bu mayanın tutmaması mümkün değil. Sakarya’da değil bu mayanın Türkiye’de tutmaması mümkün değil. Yaptığınız işin önemli olduğunu bir kere hissetmeniz gerekmektedir. Her yola başlarken besmele çekip başlıyoruz sonra da o hissiyat çok önemli. Sizlere ne hissettirdiği çok önemli. Duygulardan sonra düşünceler oluşuyor, düşüncelerden sonra da davranışlar oluşuyor. Ben baktığımdan dört önemli kuruluşun gençlerini görüyorum. Bu çok önemli kuruluşların gençlerinin bir arada olması çok önemli bir adım, bir başlangıç. Bizlere düşen sizlere bu yolda hem yoldaşlık etmek hem yol göstermek hem destek olmak. Geleceğimiz adına, yeni Türkiye için çok önemli çalışmalar. Sakarya farklı bir şehirdir. Sakarya’da birçok farklı etnik millet burada hep birlikte huzur içinde, barış, kardeşlik içinde yaşıyorlar. Sakarya’daki böyle bir çalışma tüm Türkiye’ye nüfuz eder. Çok güzel okumalar yapıyorsunuz bunlar sizin fikir dünyanıza muazzam katkı sağlayacak. Fikir dünyanız zengin olduktan sonra sizden bu topluma hiçbir zaman zarar gelmez. Topluma zarar veren gençler ya da topluma ilerleyen yaşlarda zarar veren büyükler fikir dünyası ağırlıklı boş kişiler oluyor. Yani doğru insanları okumak ve onları hayatımıza geçiriyor olmak çok büyük bir kazanım gerçekten. Yarın bir gün abi, baba, devlet büyüğü olacaksınız. Bu toplumun mihenk taşlarından olacaksınız. Bu görevleri yaparken de ağzınızdan çıkan cümlelerin ağırlığı çok önemli. Burada siz o ağırlığı topluyorsunuz, oluşturuyorsunuz. Gençliği bir kavanoz gibi düşünün. O gençlik döneminde kavanoza ne atarsanız olgunluk döneminde o kavanozdakileri yaşıyorsunuz hayatınızda. Ben üniversite hayatında hiç boş vakit geçirmedim. Bir çok çalışmaya katılma imkanımız oldu. Üniversite yılları çok önemli. Kazandığınız bilgi önüne bir şekilde çıkacaktır. Böyle çalışmalar yaparak çok doğru bir yapıyorsunuz ve sizden çok şey bekliyorum. Buradaki arkadaşlarımız tüm Türkiye’deki, dünyadaki gençlere ışık tutsun istiyoruz yapabilir misiniz kesinlikle yapabilirsiniz. Vizyonunuzun Çark Caddesi ile sınırlı olduğunuz dönemlerde olacak misyonunuzun tüm dünyalar kadar geniş olduğu dönemlerde olacaktır. Her iki alanda gidip gelecek kadar zihinsel sürece sahibiz. Yapacağımız çalışmalara böyle bakmamız çok önemli. Tabi bu çalışmalar size ışık tutacak, sizi geliştirecek, hem yarın bir gün kuracağınız aile birlikteliği güçlendirecek hem de bütün Türkiye’ye katkı sağlayacaktır. Bu inançla, duyguyla yapıyor olmanız çok önemlidir. Sayılarınınız günden güne artması çok önemli öyle toplantılar yapacağız ki bu salonun yüz katı bize yetmeyecek. Sizlerle tanışmış olmak beni mutlu etti” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327