Ak Parti Afyonkarahisar İl Ve İlçe Kongre Tarihleri Belli Oldu

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, il ve ilçe kongreleri sürecinin 1 Kasım’da başlayacağını kaydederek, "AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan 5. olağan kongre sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla...

Ak Parti Afyonkarahisar İl Ve İlçe Kongre Tarihleri Belli Oldu
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, il ve ilçe kongreleri sürecinin 1 Kasım’da başlayacağını kaydederek, "AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan 5. olağan kongre sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 hedeflerine gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır" dedi.
Başkan Yurdunuseven, yaklaşan il ve ilçe kongreleri seçim süreci ile ilgili beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Mesclis Başkanı Salih Sel, AK Partili ilçe ve Blediye Bşkanları ile birlikte partililer katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda kongre süreçlerine dair bilgiler veren Başkan Yurdunuseven, AK Parti’nin siyasi hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren Türk milletine taahhüt ettiği ve bugün yeni Türkiye olarak tanımlanan demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikayesinin bir destanı olarak gerçekleştirdiğini söyledi. AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkenin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirdiğini hatırlatan Başkan Yurdunuseven, "AK Parti Kurucu Genel Başkanı, Lideri Recep Tayyip Erdoğan ve bu büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği 1. atılımı gerçekleştirmiştir. Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 2. atılımı tamamlamaktır. AK Parti ülkemizin siyasi tarihine ‘Yükseliş Dönemi’ olarak kaydedilecek bu süreçte gayretli ve inançlı çalışmalarla birçok ‘Yapılamaz’ denilen icraatı gerçekleştirdi. Hayaller gerçek oldu. Ülkemizin ve insanımızın gelecek ümidini pekiştirdi. Memleketimizin çehresini değiştirdi" dedi.
AK PARTİ AFYONKARAHİSAR İL KONGRESİ 22 ŞUBAT’A KADAR YAPILACAK
Başkan Yurdunuseven, il ve ilçe kongre süreci ile ilgili açıklamasına şöyle devam etti:
"AK Parti’nin önümüzdeki hedefi başlayan 5. olağan kongre sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir. Kongrelerimiz Türkiyemizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır, 5. olağan kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir. İlimiz ve ilçemizdeki delege seçimleri tüm köy ve mahallerimizde 26 Ekim 2014 günü aynı gün ve saatte yapılacaktır. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallerimizde atılmış olacaktır. Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongreleri ve 22 Kasım 2014 - 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl kongreleri gerçekleştirilecektir."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327