Ak Parti Afyonkarahisar Merkez İlçede Kongreye Doğru

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, yaklaşan kongre süreci ile ilgili olarak, "Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar...

Ak Parti Afyonkarahisar Merkez İlçede Kongreye Doğru
AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, yaklaşan kongre süreci ile ilgili olarak, "Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir” dedi.
Parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaklaşan kongre süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Eser, kongrelerinin büyük hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynadığını dile getirdi. Başkan Eser, “Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan yeni anayasanın aziz milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır. Kongrelerimiz öncü Türkiye’nin, tam demokrasinin, yükselen ekonominin, eşit vatandaşlığın, millet-devlet muhabbetinin kaynağıdır. Kongrelerimiz büyük medeniyetimizin tüm değerleriyle milletimizle buluşma ve geleceğe taşınma iradesinin kaynağıdır. Nihayetinde kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimizin ve teşkilatlarımızın tazelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır. Ve kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır” dedi.
"TOPLUMUN HER KESİMİNİ KUCAKLAYAN DELEGELER SEÇECEĞİZ"
Yapılacak delege seçimleri ve akabinde gerçekleşecek kongreler ile demokrasinin işlemeye devam edeceğini ifade eden Başkan Eser, il ve ilçe delege seçimleri tüm köy ve mahalleler de 26 Ekim 2014 günü aynı gün ve saatte yapılacağını söyleyerek, "Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22 Şubat 2015 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile büyük kongreden önceki süreç tamamlanmış olacaktır. 5. Olağan kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe delege seçimleri tüm köy ve mahallerimizde 26 Ekim 2014 günü aynı gün ve saatte yapılacaktır. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallerimizde atılmış olacaktır. Daha sonra kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongreleri ve 22 Kasım 2014 - 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da il kongreleri gerçekleştirilecektir” dedi.
Toplantıya, Merkez İlçe Başkanı Eser, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belde belediye başkanları, belde başkanları ve basın mensupları katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327