Ak Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin:

AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, “AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığı olarak, hangi ülkede olursa olsun teröre ve terör örgütlerine karşıyız. Bu bağlamda, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz....

Ak Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin:
AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ertuğrul Sevüktekin, “AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığı olarak, hangi ülkede olursa olsun teröre ve terör örgütlerine karşıyız. Bu bağlamda, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Ancak; IŞİD’in Kobani’ye saldırısını protesto etmek bahanesiyle başlatılan ve ardından sokak çatışmalarına kadar varan olaylar nedeniyle büyük bir üzüntü ve kaygı içerisindeyiz.” dedi.
Sevüktekin, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Kobani’ye yönelik saldırıyı protesto etmek bahanesiyle Türkiye sokaklarını savaş alanına çevirmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Provokasyonların ve tahrikleri içeren böyle bir ortam hiçbir kesime fayda sağlamayacaktır. Şurası çok açıktır ki, geçmişte olduğu gibi bugün de birileri kirli bir oyun ve oyunlar tezgâhlıyor, ülkemizde kardeş kavgası başlatmak, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak istiyor. Herkes bilmelidir ki; bu topraklarda bin yıllık bir medeniyetin nesli olan Yüce Türk Milleti, her zaman olduğu gibi yine kendi kudreti ve dirayetiyle içerisinde olduğu zorlu süreci aşacak, üzerimizde oynanılmaya çalışılan bu kirli oyunu bozacak güce ve azme sahiptir. Sokakları savaş alanına çevirenleri şiddetle kınıyor, başta halkı sokağa dökmeye çalışanlar olmak üzere tüm kesimleri sağduyuya, vatandaşlarımızı da soğukkanlılık içinde hareket etmeye davet ediyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327