Bedrettin YILDIRIM: AK Parti Bursa Mv. Yıldırım:“ Öcalan serbest kalmayacak“

Türkiye'nin sıcak gündemi gün geçtikçe daha ısınırken, seçimlerin yaklaşması da partilerdeki çalışmalara hız kattı. Bütçe görüşmelerinden sonra kısa bir süre bölgelerine giden vekiller şimdiden nabız yoklamaya başladı.

AK PARTİ'DE DEĞİŞİM RÜZGARI

2015 Genel Seçimleri'ne hazırlıklarını sürdüren AK Parti, Bursa'da ilçe kongrelerini tamamladı. Önümüzdeki günlerde ise kadın ve gençlik kollarının kongreleri yapılıcak. HaberinAdresi.com'a konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırm, 10 Ocak'ta Bursa il kongresinin Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla yapılacağını söyledi. Başbakan'ın aynı gün Yalova kongresine katılacağına da açıklayan Yıldırım, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin öne çekilmesinin mümkün olmadağını kaydetti.
Bursa'da 18 milletvekiliği sayısının göründüğünü ifade eden Yıldırım, bu sayının 19'a da çıkabileceğinin altını çizdi.
AK Parti'de büyük bir değişim olacağını vurgulayan Yıldırım, 70'den fazla milletvekilinin 3'üncü dönem kuralı nedeniyle parlemontada olamayacağını ve kendisinin adaylığı ile ilgili ise kesin kararını vermediğini ancak henüz birinci dönemini doldurduğunu belirtti.

DOSAB TERMİK SANTRALİ

DOSAB'a yapılacak santralle ilgili şehrin ikiye bölündüğünü kaydeden Yıdırım, 1935'den 2014'e kadar Bursa'nın yeşilliğinin, ovasının yitirildiğini belirtti. “Hem Bursa'yı koruyacağız hem de enerji elde edeceğiz” ifadelerini kullanan Yıldırım, “Çok temiz bir santral kurulacaksa, bir kanaldan buhar üretilip temiz bir işletme kurulacaksa şapka çıkarırız ama Bursa'yı kirletecekse orada dur deriz”dedi.

DOĞANBEY KONUTLARI “YIKILACAK” DİYEN BAŞKAN OLACAK!

Bursa'nın korunması konusunda çok samimi ifadeler kullanan Yıldırım, “Bir gün bir belediye başkanı çıkacak, Doğanbey Konutları'nı traşlayacağım diyecek işte o kişi belediye başkanı olacak”dedi. Doğanbey Konutları yüzünden Kestel ve Yıldırım'da binalarda 5 katın üzerine çıkılamadığını, belediyecilerin işinin şehri güzelleştirmek olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Belediye başkanlarının başarılarını alkışlayalım ama yanlışlarını da kırmızı kart gösterelim”dedi.CEMAATE YÖNELİK OPERASYONLAR


Son dönemde cemaate yapılan operasyonlarla ilgili önemli açıklamalar yapan Yıldırım, “Cemaatin devlet içinde ayrı bir devlet oluşturması doğru değil” dedi. Türkiye'de cemaatin bazı kurumları ele geçirdiğinin doğru olmadığını kaydeden Yıldırım, “ Bursa'da devlet ünversitesine yer bulunmazken cemaat üniversitesi olan Orhangazi Üniversitesi'ne devletin en önemli arazi tahsis edildi. Bu duruma şiddetle karşı çıktım”dedi.


ABDULLAH ÖCALAN 2015'TE SERBEST Mİ?

Türkiye'de 30 yıllık bir kirli savaşın olduğunu ve bu savaşın 500 milyarlık bir maliyeti olduğunu kaydeden Yıldırım, barış sürecinin sabote edildiğini, barıştan yabancıların ve PKK'lıların rahatsız olduğunu vurguladı. Abdullah Öcalan'ın kesinlikle serbest kalmayacağının altını çizen Yıldırım, barış olsa bile, Öcalan orda ömrünü dolduracak” dedi.İNTERNET HABERCİLİĞİ

İnternet alanındaki gazetecilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için de çalışmaların sürdürüldüğünü açıklayan Yıldırım, konuyu mecliste dile getireceğini belirti. Bu konuda internet habercliği yapanların da kamuoyu oluşturması gerektiğini de kaydeden Yıldırım, Haziran'dan önce bu yasayı çıkarmak için ses getirecek bir eylemin yapılması gerektiğini vurguladı.

Özge COMBA ALKIŞ

 

banner324

banner325

banner327