AK Parti'den erken seçim ve cinsel istismar düzenlemesi açıklaması: "Birinci önceliğimiz olacak"

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, gündeme ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Erken seçim iddialarına ilişkin konuşan Ünal, erken seçim tartışmasının doğru olmadığını belirterek erken seçim tartışmalarının olmadığını söyledi. Cinsel istismara yönelik tasarı hakkında da konuşan Ünal, "Cinsel istismar yasaları ile ilgili düzenlemeler birinci önceliğimiz olacak. Bu konudaki hassasiyetimiz biliniyor. Çocuklarımızı korumak için gereken düzenlemeler yapılacak" ifadesini kullandı.

AK Parti'den erken seçim ve cinsel istismar düzenlemesi açıklaması: "Birinci önceliğimiz olacak"

AK Parti sözcüsü Mahir Ünal, canlı yayında gazetecilere değerlendirmelerde blundu. Cinsel istismar için idam ve hadım cezasının öngörüldüğünü belirten Ünal, "Çocuklarımızı korumak ilk işimiz olacak. Şu ana kasar yapılmış bir sürü çalışma var. Bunun üzerinden masaya yatırılacak. Hayvan haklarıyla ilgili de çalışmamız var" dedi.

Mahir Ünal, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Henüz bir seçim bitmiş ve seçimin sonucunda seçmen Türkiye'de oluşturulmak istenen kaygı, endişe gibi konularda bir tavır ortaya koymuş, yeniden erken seçim çalışmaları tartışmalarını doğru bulmuyoruz. Türkiye'nin birinci önceliği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirilmesidir. Bazı arkadaşlarımızın açıklamaları erken seçime destekmiş gibi sunuluyor. Türkiye yeni bir erken seçimden çıktı. Türkiye güvenle önüne bakıyor. Güvenlik, kadınlarımız, çocuklarımız, sınır güvenliği gibi çok önemli gündem konuları var. Yeniden erken seçim tartışmasınıng etirilmesini doğru bulmuyoruz. Gündemimizde bir tartışma söz konusu değil."

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327