Ak Parti Erbaa İlçe Kongresi

AK Parti Erbaa İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde Av. Mikail Altıntaş başkan seçildi.Kongreye AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, AK Parti Ordu Milletvekili ve Tokat İl Koordinatörü Fatih Ünal, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan,...

Ak Parti Erbaa İlçe Kongresi
AK Parti Erbaa İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde Av. Mikail Altıntaş başkan seçildi.
Kongreye AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, AK Parti Ordu Milletvekili ve Tokat İl Koordinatörü Fatih Ünal, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik ve İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer’in yanı sıra partililerin katılımı ile yapıldı. Kongrede AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Mikail Altıntaş’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Erbaa tarihinin ak günlerinin en parlak günleri olduğunu yazmaya başlayacağı günler çok yakınlaşmıştır. Bu heyecanla, bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi noktalarken kongremizin AK Partimiz ve Erbaa’mız için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.
Daha sonra AK Parti Tokat İl Başkanı Adem Çelik’in konuşmasının arından kürsüye gelen AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, yaptığı konuşma sonunda ailesine teşekkür ederken duygusal anlar yaşadı. Aslan, konuşmasında, "Milletvekillerinin görevleri gereği iki yılda bir meclis başkanlığına mal beyanı verirler. Bizim de milletvekilliğimizin son dönemi olması sebebiyle bugüne kadar mecliste verdik ama bir de halkımıza mal beyanımızı verelim" diyerek kongrede mal varlığını açıkladı. Aslan, "Siyaseti çıkar kapısı olarak görmeye alışmış bir takım kitleler, siyasette bir ardım öne çıkmış herkesi çekmeye ve onunla ilgili bir şeyler söylemeye çalışırlar. Bunları millette bilmez ‘Vay be’ der inanır" ifadelerini kullandı.
ASLAN, KONUŞMASININ SONUNDA DUYGUSAL ANLAR YAŞADI
Siyasette en fazla zorluğu ailelerin çektiğini ifade eden Aslan, “Siyasi aktör olarak ortaya çıktığınızda tüm kahrınızı çeken, tüm sıkıntılarınızı çeken en önemli yer ailedir. Eşinizdir, çocuğunuzdur, kardeşinizdir, ananızdır, babanızdır, amcanızdır, dayınızdır hiçbir zaman siyasetin sefasını çekmeye zaman bulamazlar cefasını çekmekten. Bu nedenle de son 13 yıl boyunca her noktada şu veya bu şekilde ‘ah’ demeyen ‘of’ demeyen, bazen annem ufak tefek sitemler ederdi. Bütün aileme teşekkür ediyorum. Babamla zaman zaman ayrı düştük siyaseten bugün de ayrı düştük. Siyasette ayrı düştük ama buradan inmeden önce bunu söylemem lazım çocukluğumdan beri arkamda dağ gibi duran babamdan da Allah razı olsun" şeklindeki konuşmasının sonunda duygusal anlar yaşadı.
Son olarak konuşma yapan AK Parti MKYK üyesi Ahmet Demircan ise AK Parti’nin sadece bir siyasi parti olmadığını ifade ederek şunları kaydetti: “AK Parti bir hareket. O nedenle bu hareketin içerisinde sadece siyasi ölçekte görev yok. Bu hareket çok geniş alanları kapsıyor. Ben inanıyorum ve biliyorum ki değerli kardeşim Zeyid Bey bundan sonra çok daha büyük hizmetlerin altına imza atacak. Çok daha büyük yükleri taşıyacak.”
Öte yandan kongreye tek liste olarak giren Av. Mikail Altıntaş, AK Parti Erbaa İlçe Başkanı seçildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327